Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość teresa

Czy usuwać guza tarczycy? którego lekarza posłuchać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość teresa
Witam. Od prawie dwóch lat leczę guza tarczycy (płat prawy). Początkowo miał ok 2 cm. Lekarz, u którego się leczyłam stosował leczenie farmakologiczne i stanowczo odradzał usuwanie. W miarę upływu czasu odczuwałam coraz silniejszy ucisk,a nawet duszności. Przez 4 miesiące byłam za granicą, kiedy wróciłam udałam się do innego lekarza, ten po badaniu stwierdził guza 7 cm i zalecił natychmiastowe usunięcie. Zaniepokoił się także szybkim wzrostem guza. Ostatnie badanie cytologiczne: w rozmazie komórek nowotworowych złoścliwych nie stwierdzono, widoczny jest koloid, liczne erytrocyty i tyreocyty. Bardzo proszę o poradę, bo nie wiem już co robić... Mam 46 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wskazaniem do leczenie operacyjnego jest guz o średnicy powyżej 35 mm, a Pani zmiana ma już 7 cm. W takiej zmianie występuje duże ryzyko wystepowania nowotworu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość teresa
dzięki za porade:) jestem już po operacji, cieszę się, że się zdecydowałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ania
mialam 3 guzy tarczycy.jestem juz rok po operacji.Ciesze sie ze sie zdecydowalam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.