Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ola

Guz w pachwinie hepa carcinoma metastaticum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ola
Mam pytanie,moja mama ma po bad tk guza w pachwinie 9,5x5,9x8,5 z ozanczeniem hepa.carcinoma metastaticum M-8095/3 elastyczne fr.tkankowe,na razie nie naciekajacy,ma 66 lat z wieloletnią cukrzyca i innymischorzeniami sercowymi, czy jezeli lek.w Gliwicach sie zdecyduja na usunięcie z wezłami pach. jakie sa rokowania i czy jak będzie naciekał do operacji to mogą nie usuwać? prosze o zdanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Aby mówić o rokowaniu trzeba konsultować się z lekarzami prowadzącymi, którzy opiekują się pacjentem. Bez danych klinicznych nie można mówić w ogóle jakie są rokowania. Na pewno dodatkowe obciążenia tj. cukrzyca i choroby serca wpływają na ostateczne rokowanie i przebieg leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ola
dziękuje za odpowiedz,tylko czy mozna rozszyfrowac M-8095/3? czy to są ściśle określenia tego raka? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
M-8095/3 to tylko numer kolejnego badania histopatologicznego narzucone przez pracownię histopatologiczną. Nie ma żadnego znaczenia klinicznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mirka
Pomóżcie mi, bo osiwieję... mam 26 lat kilka tygodni temu wyczułam w prawej pachwinie nieduży guzek. Nie boli mnie on ani nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Wystraszyłam się i poszłam od razu do lekarza rodzinnego, który wyczuł jeszcze jeden guzek, więc kazał skonsultować się z onkologiem. Onkolog z kolei wyczuł guzki w obu pachwinach ale nie skierował mnie na badania, tylko do lekarza ortopedy (mam problemy ze stawami kolanowymi, chondromalacje rzepek i szpotawość kolan) i ginekologa. Na te wizyty jestem umówiona dopiero w połowie kwietnia. Dodatkowo mam 3 dosyć duże guzy w jamie ustnej i jeden na płatku ucha - te równiez mnie nie bolą i nie przeszkadzają... Po prostu są... umieram z przerażenia... proszę o jakąś opinię...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.