Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kasia

Guzki tarczycy o niejednorodnej echogeniczności

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia
Witam, w wyniku USG wyszło,że mam na tarczycy guzki o niejednorodnej echogeniczności ,chiałam zapytać co to znaczy i jaki to może być rodzaj guzków czy są to nowotwory (złośliwe?).Z góry dziękuję za wiadomości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To są z reguły guzki zwyrodnieniowe, tak zwane guzki koloidowe. Nie znam wszystkich danych klinicznych, aby radzić o dalszym postępowaniu. Należy w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem. Być może zaproponuje biopsję cienkoigłową, a być może nawet i zabieg usunięcia tarczycy. O tym wszystkim musi zadecydować endokrynolog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasia
Bardzo dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Klaudia
Ja mam taki guzek na prawym płacie tarczycy wielkości 211 mm na 110 mm. a na lewym płacie kilka mniejszych kilkumilimetrowych. Byłam u endokrynologa i jedynie co mi zalecił to zwracać uwagę czy nie rośnie. TSH miałam w normie i żadnych leków nie muszę brać. Stwierdził, że mógł mi się zrobić nawet od stanu zapalenego tarczycy, Nawet nie wiem czy miałam kiedykolwiek stan zapalny. Ale najlepiej powie ci endokrynolog. Pozdrawiam Klaudia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Klaudio, bardzo ci dziękuję za wiadomość. Ja swojego guzka wydotykałam sobie sama przez przypadek, lekarz internista dał mi skierowanie do chirurga, a ten po zrobieniu USG w którym zobaczył, że mam kilka guzków na tarczycy swierdził, że on nie widzi sensu leczenia farmakologicznego tylko wyciąć całą tarczycę. Dał mi jeszcze skierownie na poziom hormonów i na biopsję z największego guzka 6x5 mm. Myślę, że chyba z wynikami pójdę do endokrynologa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Greyzy
Z całym szacunkiem, powtarzam słowa chirurga *Dla chirurga wskazaniem do operacji-jest samo posiadanie tarczycy*. Dlatego uważajcie tak z wycinaniem wszystkiego-po to są endokrynolodzy i radzę skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.