Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie migdałków


Gość ela

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze mi powideziec , czy to normalne . otoz moje migdalki sa bardzo podatne na powiekszanie sie .... raz w miesiacu przynajmniej czyje ich powiekszenie... 4 dni temu wypilam zimna wode w nocy , i rano juz obudzilam sie z nabrzmialymi migdalkami . wczoraj bylam u lekarza dostalam antybiotyk PHENOXYMETHYLPENICILLIN POTASSIUM 250 mg BP. widze ze lekko pomaga po podaniu wczoraj wieczorem tego antybiotyku , biore go co 6 godzin . napisalam to w googlach lecz wychodza mi nie dobre odpowiedzi , wiec postanowilam napisac tutaj . napisalam zapalenie migdalkow , lecz wychodzi mi ANGINA , lecz patrzylam na objawy , i nie mam tych samych... tylko ciagle utrzymujaca sie temperatura 36.7 rano i w nocy lecz w dzien sie podwyzsza i daje wynik max do 37,2 C ... naczytalam sie tez ze powracajace zapalenia , angina , ze to bialaczka.... i sie strasznie wystraszylam ! czy to mozliwe ?? dziekuje z gory mam 22 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angina to zapalenie migdałków i jednocześnie gardła wywołane przez paciorkowce. Jeśli nie ma zapalenia gardła to jest to tylko zapalenie migdałków. patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Angina Proszę się nie obawiać to nie objawy białaczki skoro lekarz tego nie podejrzewa i objawy ustępują po antybiotyku (bardzo rzadka korelacja z białaczką zapalenia migdałków). Najlepiej jeszcze skonsultować się w tej sprawie z laryngologiem. Być może konieczny będzie zabieg usunięcia migdałków - o tym zadecyduje laryngolog po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×