Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Michał

Ścisk pomiędzy odbytem a moszną, gruczoł krokowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał
Co to może być, że jak stoję to czuję tak jakby ścisk pomiędzy odbytem a moszną? Próbowałem sobie to miejsce *wybadać* przez badanie palcami - nie ma tam żadnych grudek, ani zgrubień. Ten ścisk czuję jak chodzę i stoję i otym myślę. Jak siedzę lub leżę nic mnie nie boli. Miałem już kiedyś coś takiego, że jakieś mięśnie *pozorwały: mi chorobę w jamie brzusznej. Po jakimś czasie puściły. Czy gruczoł krokowy może się samoistnie zacisnąć? Np pod wpływem strsu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
To może być wynik zapalenia gruczołu krokowego, który może być powiększony. Raczej nie ulega on żadnym skurczom. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja urologiczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michał
To jest wyleczalne? Jak się to leczy? Jak wygląda badanie? Co mogło spowodować zapalenie? Jest to zarażliwe - np podczas seksu z partnerką bez prezerwatywy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To jest wyleczalne? - tak, często skuteczna jest farmakoterapia Jak się to leczy? - stosuje się z reguły antybiotyki i środki przeciwzapalne Jak wygląda badanie? - badanie wykonuje się palcem przez odbyt lub specjalną głowicą ultrasonograficzną wkładaną do odbytu Co mogło spowodować zapalenie? - taki proces mógł nastąpić samoistnie, bez uchwytnej przyczyny lub jako następstwo zapalenie dróg moczowych Jest to zarażliwe - np podczas seksu z partnerką bez prezerwatywy? - raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michał
A jesli farmkoterapia nie pomoże, to co wtedy? Długo się to leczy? Dziękuję Panie doktorze za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Prawie zawsze pomaga farmakoterapia, leczenie trwa czasami około 1-2 miesięcy. Nie ma innych metod leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.