Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie w biodrze


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuzszym siedzeniu jak wstane to bardzo boli mnie w prawym biodrze, taki ucisk czuje, przez ok 5 min kuleje i musze sie rozchodzic, bo inaczej nie przechodzi. Mam to gdzies od wakacji, na poczatku bagatelizowalam sprawe, bo biegalam troche i myslalam ze naciegnelam sobie gdzies wbiodrze jakis miesien i ze przejdzie. niestety nie. od miesiaca bol niekoniecznie wystepuje po siedzeniu ale i po lezeniu, albo wogole po jakiejs pozycji nieruchomej. nawet lezac przewracajac sie z boku na bok, potrafi mnie tak dziwnie zakluc, jakby w kregloslupie ledzwiowym/biodrze. Bardzo to jest dokuczliwe, jestem mloda i wszyscy dziwnie na mnie patrza jak doslownie kuleje przy wstawaniu, nie potrafie tego ukryc, z kolei jak pochodze troche to jakby mi nic nie bylo. Niestety gdy zdarzaja sie dni kiedy caly czas chodze/ jestem w ruchu czuje ze ta prawa noga meczy sie bardzo i slabnie. Niektorzy lekarze uwazaja ze to moze byc jakis ucisk przy siedzeniu i ze od kregoslupa, a niektorzy ze to zdecydowanie biodro. Chodze na rehabilitacje 10 dniowa ale nie czuje po tygodniu cwiczen zadnej poprawy. Nie mialam robionego przeswietlenia (lekarze uwazaja zeby nie robic jeszcze, mialam niedawno rtg kregoslupa szyjnego bo tez mnie bolal, jeszcze przed bolem nogi, ale to maly bol w porownaniu z bolem biodra dodam ze mam charakter pracy siedzacej, ale zawsze staralam sie byc aktywna fizycznie (siatka, bieganie, rower) dziekuje za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zdiagnozować należycie problem należałoby oczywiście wykonać RTG najlepiej odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz stawu biodrowego. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Trudno bez tych badań określić dokładnie przyczynę dolegliwości i wskazać na konkretną patologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×