Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Agnieszka

Guzki lub torbiele w tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka
Witam odebrałam właśnie wyniki usg tarczycy które są następujące Cieść tarczycy:6mm Prawy płat tarczycy o wym. 27mmx23mmx58mm i objętości 17,1 cm3-w dolnej części zawiera strukturę hypoechogeniczną średnicy 10mm Lewy płat tarczycy o wym.29mmx27mmx55mm i objętości 20cm3-w dolnej części i od tyłu zawiera dwie struktury o obnizonych echach z delikatnymi obwódkami hypoechogenicznymi średnicy 23mm i 18mm. Czy to oznacza, że mam guzki i czy będę musiała się poddać operacji? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zmiany takie raczej wyglądają na guzki typu koloidowego czyli łagodne. Na pewno trzeba z tymi wynikami skonsultować się z endokrynologiem. Zapewne włączy odpowiednie leczenie hormonalne i być może zaleci wykonanie biopsji cienkoigłowej przedstawionych zmian. Nie ma w chwili obecnej bezwzględnych wskazań do leczenia operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janek
Witam mam 59 lat odebrałem wynik badania cytologicznego BACC : Z nakucia guza prawego płata tarczycy uzyskano krople koloidu oraz pojedyncze rozsiane makrofagi . Co to znacza? Proszę o odpowiedz z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.