Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skąpe nieliczne tyreocyty bez cech atypatii leżące w rozproszeniu


Gość Elżbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszłam 30.12.2009r. biopsję tarczycy, jednak nie pobrano mi odpowiedniej ilości materiału, kolejną biopsję przeszłam 06.01.2010r. lekarz przy pomocy USG powiedział mi że guz rośnie w głąb. Na wyniku badania napisano mi: Krew, skąpe nieliczne tyreocyty bez cech atypatii leżące w rozproszeniu i równie nieliczne limfocyty. Proszę jeśli to możliwe o informację co dalej muszę robić, ponieważ dotychczasowy lekarz prowadzący bagatelizuje wszystkie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał badawczy także nie jest duży. Obraz cytologiczny jest prawidłowy, bez cech nowotworu z niewielkim odczynem zapalnym. Trudno mi cokolwiek więcej napisać na ten temat bez wyników badań laboratoryjnych (hormony tarczycy we krwi) oraz dokładnego obrazu USG tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis badania: Tarczyca położona prawidłowo. Płat prawy o wymiarach 14x19x37mm płat lewy o wym. 10x15x28 mm cień tarczycy o grubości 4 mm. Kontury tarczycy są pogrubiałe,echogeniczność nieznacznie podwyższona. W dolnym biegunie płata pr. widoczny jest hypoechogenny lity obszar o wym. 5,5x6,7 mm.( obszar prawidłowego miąższu tarczycy na tle miąższu zapalnego?). Obraz jest niejednoznaczny do rozważenia BACC zmiany. Innych zmian ogniskowych w miąższu tarczycy nie stwierdzono. Po obu stronach szyi widoczne są pojedyncze powiększone węzły chłonne. To jest opis USG. A mój wynik TSH to 10,47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TSH jest podwyższone co świadczy o niedoczynności tarczycy zapewne na podłożu stanu zapalnego gruczołu tarczowego. Zmiana nie wymaga leczenia operacyjnego. Leczeniem powinien zająć się endokrynolog. Zapewne włączy leki przeciwzapalne oraz uzupełni poziom hormonów tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×