Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jakub

Kamień w nerkach u 15-latka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jakub
Dzisiaj bylem na usg jamy brzusznej i lekarz wykryl , ze mam zwezone lub poszerzone juz nie pamietam kanaliki czy cos w tym stylu nerkowe , mysle,ze pan sie domysli.Doktor przypuszcza kamien w lewej nerce.Byly kiedys z 3 sytuacje jakies 2/3 miesiace temu , ze bolala mnie starsznie lewa strona tulowie.Precyzyjniej tam gdzie jest nerka . Bol byl bardzo silny.Po nospie przeszlo mi.Od tych 2/3 miesiecy nie pojawiaja sie u mnie takie wybryki organizmu.Czy rzeczywiscie moze byc to kamien w lewej nerce?Jesli tak czy to powazne ,bo mam tylko 15 lat , a kamien w takim wieku chyba rzadko sie pojawia .I czy kamien nie spowoduje zaprzestania sportu na jakis czas , podczas leczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Chodzi o poszerzenie miedniczki nerkowej w wyniku kamicy. W takim wieku oczywiście kamica może również występować. Na pewno należy taki stan leczyć. Nieprawidłowy odpływ moczu z nerki może doprowadzić do jej niewydolności. W dodatku będą pojawiać się nawracające bóle kolkowe. Należy skonsultować się z urologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazik

Prewencyjnie warto stosować moczopędne środki, najlepiej te ziołowe, roślinne. dobra jest fitolizyna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.