Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Julia

Usunięcie fragmentu tarczycy przy raku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Julia
Witam i pytam : 4 tygodnie temu mialam usuniety prawy plat tarczycy z guzem wielkosci 4.5 cm ktory po badaniu patologicznym okazal sie byc nowotworem brodawkowatym, bez przerzutow do wezlow chlonnych. Obecnie, chirurg ktory mnie operowal twierdzi ze nie ma potrzeby usuwac reszty tarczycy poniewaz rzadko kiedy nowotwor powraca, ja jednak sie bardzo martwie i zastanawiam sie nad nastepna operacja, poniewaz wszedzie gdzie czytam o tym problemie, zaleca sie wlasnie wyciecie calkowite tarczycy. Czy moge prosic o komentarze i opinie ? Naprawde nie wiem co robic, jaka podjac decyzje? Czy w moim przypadku jest wskazane calkowite wyciecie tarczycy (zapobiegawczo? ) Dziekuje serdecznie i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Radzę w tej sprawie skonsultować się jeszcze z onkologiem. Zaleca się w takim przypadku jak Pani usunięcie całej tarczycy. Decyzję w tej sprawie powinien podjąć onkolog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wiesłw
mam dokładnie ten sam problem ,konsultowałem się w tej sprawie z wieloma specjalistami niestety tutaj jest koniecznością usunięcie całej tarczycy .pozdrawiam życząc wiele zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.