Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczelina odbytu a zapalenie pochwy


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesiecy zmagam sie ze szczelina odbytu, gdy juz uda mi sie ja zaleczyc spowrotem pojawiaja sie objawy (klucie, pieczenie, swedzenie odbytu) i automatycznie pojawia sie takze zapalenie pochwy. Czy szczelina wywoluje zapalenie narzadow plciowych?? czy wiazac zapalenia pochwy ze szczelina?? ginekolog nie widzi zwiazku ze szczelina bo poinformowalam go o tym i przepisuje czopki, ktore pomagaja 2tyg zalediwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Anno! oczywiscie ze szczeliny odbytu moga miec duzo wspolnego z zapaleniem pochwy!!!! ten sam problem przerabialam i przerabiam juz drugi rok!jak zaleczylam szczeliny udalo mi sie pozbyc bakterii coli! jednak pojawil sie nowy problem mianowicie grzybica pochwy....i tak w kolo!!!! lekarze gowno wiedza i w dupie byli! moje problemy zaczely sie po terapii kortyzonem.zostala zachwiana flora bakteryjna pojawily sie bakterie coli w pochwie.lekarze podali mi zla terapie antybiotykowa co wzmocnilo tylko infekcje.na skutek antybiotykow dostalam grzybice ale nie tylko pochwy lecz jelita grubego ktora powoduje szczelny odbytu od szczelin znowu dostawalam infekcje! kolo diabelskie!!!!problem polega na tym ze lekarze stosuja tylko antybiotyki kompletnie bagatelizuja problem grzybicy!ponadto nie lacza faktow!!!ginekolog nie wspolpracuje z proktologiem bo odbyt i jelito to juz nie jego dzialka!!! ale to wszystko ma ze soba powiazanie!i tu sie zaczynaja schody.grzybice jelita jest bardzo trudno wykryc.najlepsza metoda jest pobranie krwi i obejrzenie pod mikroskopem.rowniez z wymazymi wyglada podobnie.metody labolatoryjne sa czesto zawodne.w wymazach wychodz ze nie mam zadnych grzybow a badanie mikroskopowe mowi ze mam.musisz znalesc lekarza ktory o tym wie!!!co nie jest naprawde latwe.mi sie udalo po poltora roku!wylecz grzybice jelita to pozbedziesz sie szczelin odbytowych a tym samym infekcji bakteryjnogrzybicznych.zurawina jest b.dobra jeslichodzi o bakterie coli grzybice-grzybek tybetanski ktory ma duzo bakteri kwasu mlekowego.jogurty sklepowe sa robione z mleka pasteryzowanego i wzbogacane sztucznymi lactobacilus ktorych nasz organizm nie przyswaja tak jak bysmy tego oczekiwali!!!!powodzenia trzymam kciuki!!! pozdrawiam regina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze jadno.jednak nie regnyzuj z wymazow! wyklucz wszystie chlamidie i tego podobne choroby. zbadaj nerki i zrob wszystkie badania urologiczne ktore wykluczalyby inne choroby.zrob tez porzadne badania ginekologiczne(ultraszal i kolposkopii)badania palcem czesto prowadza do mylnych diagnoz! i zbadaj czy masz anemie- jeden z symptomow grzybicy. w szczelinach bardzo pomocny jest nitrocard -ostroznie z nim!!! poczytaj o nim zanim go zastosujesz!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, Regina masz rację. U mnie było tak pierwsza operacja ginekologiczna - za jakiś czas szczelina odbytu, druga operacja ginekologiczna - znowu szczelina odbytu. Cały czas zmagam się z grzybicami i mam wrażenie, że one *atakują* od tyłu do przodu tzn z odbytu do pochwy i w drugą stronę i to jest wszystko powiązane ze sobą. Błędne koło. Chodzę i drapie się jak oszalała, w nocy nie mogę spać. Dermatolog robi mi jakieś 15minutowe wymazawe badania i nic nie znajduje. I wicie co ostatnio usłyszałam: jest to schorzenie zapewne na tle nerwowym, ponieważ pani stara się o dziecko. Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Załamana

Ja miałam problem z pochwa, ale dokładnie nie wiedziałam jaka chorobe zlapalam, wiec zamowilam Caretest STD, testy na rzezączke, chlamydie oraz na kiłe i okazało sie ze to rzeżączka. Teraz czeka mnie leczenie, ale nie wedziałam ze jakis stan zapalny moze sie przeniesc na odbyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×