Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Katarzyna

Przepuklina pachwinowa podczas ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna
Witam, Mam 24 lata i jestem w 16 tygodniu ciąży. Urodziłam się z przepukliną pachwinową i miałam operacje w wieku 2 lat. Do tej pory nic nie odczuwałam, jedynie blizna przypominała mi o przepuklinie. Od 5 tygodni odczuwam bóle w tym miejscu. Pytałam o to mojego lekarza, ale wypisał jedynie zwolnienie z pracy i kazał wypoczywać w domu. Bóle i dyskonfort nasilają się coraz bardziej i zaczynam się tym poważnie martwić. Czy jest możliwy powrót przepukliny i czy zagraża to dziecku? Czy istnieją jakieś sposoby na złagodzenie bólu? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
Wznowa przepuchliny jest zawsze możliwa,może powstawać z różnych przyczyn,w pani przypadku nie musi,to być przepuchlina,może być spowodowane ciążą.Aby upewnić się co do przepuchliny,proszę wykonać badanie USG.I proszę odpoczywać,o tej godzinie nie jest wskazane przebywanie przed komputerem.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MONIKA
do medicus - przepuklina nie przepuchlina!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Czy jest możliwy powrót przepukliny i czy zagraża to dziecku? - zawsze istnieje takie niebezpieczeństwo wznowy przepukliny, zwłaszcza w ciąży, najlepiej, aby Panią bezpośrednio zbadał chirurg i stwierdził czy to rzeczywiście przepuklina czy też może dolegliwości związane są ze zrostami wewnętrznymi po operacji przepukliny w przeszłości - taka przepuklina czy tez zrosty nie zagrażają rozwijającemu się płodowi Czy istnieją jakieś sposoby na złagodzenie bólu? - w Pani przypadku, w ciąży jedynie odpoczynek, najlepiej z nogami uniesionymi może przynieść ulgę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.