Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Piotr

Bolący guzek na brzuchu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr
Witam, Od jakiegoś czasu(około 2 lat) miałem malutki guzek o średnicy około mniej niż 0,5cm i nie bolało więc nie przejąłem się tą sprawą. Teraz od kilku dni guzek się powiększył się do około 1,5cm i zaczął boleć i dość mocno(bolesność jest w okolicach kilku cm od guzka). Jeżeli chodzi o sam guzek to jest twardy i zawsze taki był i niemożna go przesuwać. Zlokalizowany jest w odległości około 4 cm od mostka w stronę pępka. W tym okresie jak zaczeło mnie boleć może nie są powiązane ze sobą te sprawy ale doszły problemy z snem tzn. z zaśnięciem oraz ból brzucha. Co to może być i czy muszę z tym pójść do lekarza ew. do którego? Szczerze trochę się wystraszyłem... Pozdrawiam, Piotr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno mi określić bez badania co to jest. Może to być przepuklina w kresie białej, tłuszczak lub włókniak. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grzegorz
Na początku zauważyłem dwa. Nic niebolało były a że jestem chudy to było je widzć w tkance tłuszczowej ponad mięsniami. przed pojawieniem się nastepnego podczas ucisku tkanki tłuszczowej czułem jakby pieczenie a jak się pojawił to takie dziwne pieczenie z uciskiem i bulem ale jak mocno zaciznołem. lekarz powiedział że to normalne tak się czasem dzieje. pytałem przy jakiejś okazji badania przeziębienia 6 lat temu. Allllllle zaswędziało mnie jakiś czas temu, potem w miejscu swędzenia po mocniejszym ucisku lekko zapiekło i po jakimś czasie znowu zaczoł pojawiać się guzek. wszystkie około 0,5 0.7 mm co to za Badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno określić bez bezpośredniego badania co to może być. Najlepiej, aby w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu wyjaśni czym może być zmiana. Może to tłuszczak, włókniak czy nawet kaszak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Wizyta u doktora wskazana, tu znajdziesz zdjęcia chorób http://www.bolimnie.com/galeria-chorob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.