Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Andy

Brak czucia po zabiegu usunięcia torbieli bocznej szyi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andy
Witam, Dwa tygodnie temu miałem zabieg usunięcia torbieli bocznej szyi. Wszystko przebiegło bezproblemowo, czuje się bardzo dobrze. Martwi mnie tylko jedna kwestia. W okolicach miejsca, w którym miałem zabieg występuje brak czucia, tak jakby nie do końca przestało działać znieczulenie. Mijają kolejne dni, a sytuacja nie ulega zmianie. Nie wiem czy to normalne czy może sprawa ta wymaga konsultacji z lekarzem? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Z reguły w czasie usuwania zmian guzowatych z przecięciem skóry dochodzi do uszkodzenia tam przebiegających nerwów. W wyniku tego czasem wystepuje przejściowy stan braku czucie w tym miejscu. Stan ten może utrzymaywać się nawet kilka miesięcy i powinnien samoistnie ustepować w miarę regeneracji unerwienia tej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość edyta
tak to prawda,jestem 20 dni po operacji usunięcia torbieli bocznej szyi i również nie mam czucia i to może się utrzymać parę miesięcy,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Andrzej
Mam to samo. Nie czuję w ogóle jak się golę po lewej stronie twarzy. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rafal

Ja mialem operacje 48h temu i na razie nie mam kompletnie czucia w calej lewej czesci szyi. Ciekawe czy to czucie wroci i jezeli tak to za ile czasu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest całkowicie normalne, zreszta podobnie kobiety po cięciach cesarskich praktycznie już nigdy nie czują skóry na brzuchu. Przecięte nerwy nigdy po zrośnięciu nie mają 100% czułości jak przed jakimkolwiek zabiegiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.