Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stan zapalny pochwy a irygacja


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry doktorze mam pytanie otóż mam częste nawroty infekcji okolic intymnych,częste stany zapalne pochwy:pieczenie i nasilający się ból po wysikaniu,dyskomfort krocza,byłam u lekarza który zalecił mi irygację pochwy mieszankami ziołowymi,oraz stosowanie gałek propolisowych odpowiednio spreparowanych dopochwowych,chciałabym wiedzieć na czym polega irygacja pochwy??oraz czy jest ona skuteczna i pozwala pozbyć się przykrych dolegliwości ??oraz czy te gałki również są skuteczne,i czy można to wykonywać podczas miesiączki?? bardzo proszę o pilną odpowiedz gdyż męczę się już tym ponad 2 miesiące.Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie powinien wypowiedzieć się fachowiec czyli ginekolog (tu jest portal chirurgiczny). o irygacji i nie tylko patrz: http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo-higiena/8-zasad-higieny-intymnej_35178.html Gałki propolisowe mogą być skuteczne, ale w łagodnych stanach zapalnych. Nie stosuje się ich w czasie krwawienia miesiączkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmagam sie z zapaleniem juz od dawna i takze stosowalam irygacje ziolami i z dowiadczenia moge powiedziec ze szkoda czasu i pieniedzy na to bo jesli masz nawracajace zapalenia to ziola nic a nic nie pomoga tylko masci i czopki na recepte od ginekologa.....szkoda bawic sie w ziolka ktore tak naprawde pomagaja w lagodnych stanach zapalnych czy podraznieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×