Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Slawek

Grapy w brzuchu po zoperowaniu przepukliny pępkowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Slawek
Przypadkowe zdjecie brzucha wykazalo obecnosc kilkunastu grap,z wygladu identycznych jakimi zszyto mi rane pooperacyjna.Byly metalowe i wyjeto mi je po kilku dniach penseta.Rana zagiola sie bez powiklan.Operowany na przepukline pepkowa bylem kilka lat temu w Hiszpani.Przy wysilku mam pieczenie w okolicach operowanych.Grapy wewnatrz brzucha budza moje obawy,ze cos jest nie tak.Sprawiaja wrazenie przypadkowo rozrzuconych.Bede wdzieczny za opinie w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Co to są grapy? To jekieś pojęcie niemedyczne? Proszę o dokładne wytłumaczenie co to za struktury, w Polsce nie ma takiego pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Slawek
Mam na mysli zszywacz,cos w rodzaju zszywacza do kartek.Mialem rane pooperacyjna tak wlasnie zszyta.Zamiast szwów tradycionalnych,rane zszywa sie metalowymi zszywaczami.Mialem tak wlasnie zszyta rane i po kilku dniach zszywacze usunieto mi za pomoca pencety.To wiem,bo widzialem na wlasne oczy.Moje obawy jednak budzi to,co przy innej okazji,zauwazylem w moim brzuchu.Zdjecie retgenowskie wykazalo obecnosc podobnych zszywaczy wewnatrz,w okolicach operowanej przepukliny.Na zdjeciu wygladaja dokladnie jak zuzyte zszywacze do kartek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Prawdopodobnie to klipsy naczyniowe. W czasie operacji przepukliny czasami uszkadza sie naczynia, te wieksze z penością zostały zaklipsowane przez niewielkie klipsy metalowe. Nie należy się tym przejmować, to tylko klipsy nie wpływające w żaden sposób na Pana organizm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.