Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Roman

Pęcherzyk żółciowy obkurczony z drobnymi złogami i pęcherzykami gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Roman
Witam.Mam 53 lata i jestem mężczyzną. Jestem po TK jamy brzusznej. opis badania jest następujący: - Pęcherzyk żółciowy obkurczony, w jego wnętrzu widoczne pojedyńcze, drobne złogi i pęcherzyki gazu. - Ślad płynu okołopęcherzykowo. - w nerce lewej śródmiąższowo widoczne zwapnienie 0,4 cm - pozostałe narządy miąższowe jamy brzusznej w granicy normy. - węzły chłonne w obszarze badania nie przekraczają w wymiarze poprzecznym 0,8 cm. - pojedyncze zwapnienia w ścianie aorty brzusznej i tętnicach biodrowych. - części kostne poza zmianami zwyrodnieniowymi kręgów, innych zmian nie wykazują. Czy z tego opisu wynika że dzieje się u mnie coś poważnego??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jeśli ma Pan dolegliwości związane z kamicą pęcherzyka żółciowego należy pęcherzyk wraz z kamieniami usunąć. Reszta narządów w zakresie normy. Pęcherzyk jest z cechami stanu zapalnego. Radzę w tej sprawie skonsultować się z chirugiem. On zapewne wyznaczy termin operacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Daria
witam moja mama ma napisane na opisie usg ze ma zwapnienia na pecherzyku żółciowm co to jest i jak to sie leczy? z góry dziękuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Takie zwapnienia sugerują kamicę pęcherzykową. Jeśli kamica związana jest z dolegliwościami trzeba ten stan leczyć operacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
A mi po USG wyszło, że mam około 15 złogów a woreczek jest na nich obkurczony. Czemu woreczek się obkurcza i czy to coś złego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość przerażona
O czym może świadczyć powiększony pęcherzyk żółciowy przy jednoczesnych badaniach krwi w normie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.