Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Intensywne bóle brzucha


Gość zatroskany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zatroskany

Witam serdecznie.mam 24 lata i od około półtra roku borykam sie z silnymi a zarazem chwilowymi bólami brzucha. bóle na początku pojawiały sie po zjedzeniu posiłku. (dosłownie sekundy po połknięciu kęsa) i trwały max do około 30 sekund. po kilku miesiącach bóle mnie opuściły aby powrócić z natężoną siłą i ``atakami`` w najmniej spodziewanych chwilach. gdy łapie mnie ból robi mi sie nieraz słabo i przy każdym razie aż gorąco. czuje te bóle w lewej dolnej części brzucha i po chwili promieniują w środek. mniej więcej 2 lata temu przeszedłem zabieg przepuchliny i niewiem czy ma to coś z tym wspólnego. lekarz rodzinny skierował mnie na usg jamy brzusznej i badanie krwi, wyniki: amylaza sporo ponad normę a usg wykazało przemęczenie wątroby. lekarz rodzinny uznał że jest to przyczyną złej diety lub alkoholu. jest to dla mnie głupia diagnoza gdyz kilka razy zmieniałem diete a alkohol popijałem najwyżej dwa razy w miesiącu. może przyczyną tego wszystkiego jest to że pijałem bardzo dużo napojów energetyzujących?? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 28 lat i takie same objawy Przeszłam już szereg badań min Usg jamy brzusznej, kolonoskopię, badanie krwi, moczu, kału, gastroskopię. Według wyników jestem zdrowa jak ryba.Badanie powtarzałam w kilku szpitalach w moim województwie ponieważ ciągle miałam nadzieje że ktoś mi pomoże - bezskutecznie...Borykam się z tym problemem już ponad 2 lata. Do tego wszystkiego doszedł strach przed takimi bólami w pracy ponieważ towarzyszą im omdlenia boję się ,nie chcę aby mój szef zobaczył mnie w takim stanie. Kiedy ból ustaje robię się słaba często jestem fizycznie nieprzytomna widzę tylko ciemność ale słyszę wszystko dookoła. Szukam pomocy Jeśli ktoś wie co to za przeklęta choroba proszę o wskazówki jak ją leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zatroskany: - jeśli miałeś znacznie podwyższony poziom alfa-amylazy może to świadczyć o stanie zapalnym trzustki - taki stan zapalny trzustki może wywoływać silne dolegliwości bólowe głównie ze strony nadbrzusza - radziłbym w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lilia: - może takie dolegliwości mają naturę psychogenną - może warto byłoby jeszcze w tej sprawie skonsultować się psychologicznie - może bóle mają typ neuralgiczny dlatego jeszcze w tej sprawie trzeba by skonsultować się z neurologiem - oczywiście także wykluczyć porfirię (daje okresowo silne dolegliwości bólowe w zakresie jamy brzusznej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×