Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czasowe ukłucia i ściskanie w klatce piersiowej, serce?


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Mam taki problem, od jakiegos tygodnia mam co jakis czas dziwne skurcze w klatce piersiowej, najczesciej z lewej strony, oraz od czasu do czasu taki ucisk na srodku klatki ale bardzo wysoko, blizej tchawicy i czasami jak mocny oddech wezme to mnie tez pokluje troche, chwilowo tez troche gorzej mi sie oddycha. Ale wystepuje to moze 1-2 razy dziennie. Kiedys mialem takie skurcze serca z lewej strony i okazalo sie ze to na tle nerwowym. Skurcze byly wtedy bardzo mocne i oddech byl niespokojny. Dostalem tabletki na uspokojenie i faktycznie mi przeszlo. wlasnie wtedy ok. 2 lata temu mialem robione echo serca i ekg. Oraz jakie 7 miesiecy temu tez mialem robione ekg i wszystko bylo dobrze. Cisnienie i puls w normie. Mam troche sklonnosci do hipochondrii oraz ostatnio jestem nerwowy, problemy ze znalezieniem pracy, rozdraznienie itp. Czy mam powody do niepokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To również mogą być objawy powstające na tle nerwowym. Na wszelki wypadek można udać się do lekarza rodzinnego na badania kontrolne, który również może przepisać leki uspokajające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u internisty, ekg wporzadku, usg tez, echo tez (lekarz powiedzial ze lewa komora i tetnica sercowa sa prawie w gornej granicy normy), czyms to grozi ? Mialem nadcisnienie ale dostalem tabletki i na nerwy asertin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Biorę lek na nadcisnienie Lozap HCT oraz asertin na nerwy. Mam taki problem, cisnienie mi ladnie spadlo do 125/75 ale za to puls mi wzrosl do prawie 100. Nie wiem czy to wina ktoregos z lekow ? Dodam ze asertinu jeszcze dzisiaj nie wzialem a puls taki wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to skutek uboczny stosowania tego leku (w ulotce pisze o zaburzeniach pracy serca) lub sprawa od tego niezależna. Radzę w tej sprawie skonsultować się jeszcze ze swoim prowadzącym internistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mierze sobie z stoperem i reka na szyi to mam tak 86-88, czasami 92 ale jak mierze na elektronicznym aparacie to tam 100. Z internista narazie sie nie skonsultuje bo ma urlop. Mam nadzieje ze to od tych tabletek. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłabym zrobić komplet badań na tarczycę tj.TSH,Ft3,Ft4, anty TPOi anty TG.te badania powinny pomóc w diagnozie i prowadzeniu prawidłowego leczenia u specjalisty endokrynologa.Polecam również obejrzeć na you tube co mówią specjaliści z Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×