Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewa

Ognisko thyreoiditis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa
Bardzo proszę o wyjaśnienie mi moich wyników biopsji w której są postawione znaki zapytania. Oto dokładny wynik: *Zmiana hypoechogeniczana, 6 mm w płacie prawym: wśród krwistej treści punktatu, rozproszone i w skupieniach, elementy chłonne - węzeł chłonny? ognisko thyreoiditis? Zmiana 8 mm w płacie lewym: liczne, normotypowe tyreocyty o jasnej, obfitej cytoplaźmie (nadczynne?). Wskazane badanie kontrolne za kilka miesięcy.* Czy ja z tymi wynikami powinnam gdzieś się udać? Czy to co mam napisane jest groźne? Czy ja to powinnam usunąć? Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zmiana hypoechogeniczana, 6 mm w płacie prawym: wśród krwistej treści punktatu, rozproszone i w skupieniach, elementy chłonne - węzeł chłonny? ognisko thyreoiditis? - z wynik biopsji można wysnuć,że nakłuto węzeł chłonny (elementy chłonne) lub guzek o typie zapalnym (też występują wtedy komórki chłonne) Zmiana 8 mm w płacie lewym: liczne, normotypowe tyreocyty o jasnej, obfitej cytoplaźmie (nadczynne?). - to może przemawiać za guzkiem nadczynnym Zmiany nie budzą podejrzenia nowotworu. Oczywiście wyniki skonsultować trzeba z endokrynologiem - on zadecyduje o dlaszym sposobie postępowania. Te zmiany nie mają wskazań do leczenia operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Bardzo dziękuję za odpowiedź, tak się denerwuję, ale mam nadzieję ę niepotrzebnie. Pozdrawiam Ewa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.