Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ognisko thyreoiditis


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o wyjaśnienie mi moich wyników biopsji w której są postawione znaki zapytania. Oto dokładny wynik: *Zmiana hypoechogeniczana, 6 mm w płacie prawym: wśród krwistej treści punktatu, rozproszone i w skupieniach, elementy chłonne - węzeł chłonny? ognisko thyreoiditis? Zmiana 8 mm w płacie lewym: liczne, normotypowe tyreocyty o jasnej, obfitej cytoplaźmie (nadczynne?). Wskazane badanie kontrolne za kilka miesięcy.* Czy ja z tymi wynikami powinnam gdzieś się udać? Czy to co mam napisane jest groźne? Czy ja to powinnam usunąć? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana hypoechogeniczana, 6 mm w płacie prawym: wśród krwistej treści punktatu, rozproszone i w skupieniach, elementy chłonne - węzeł chłonny? ognisko thyreoiditis? - z wynik biopsji można wysnuć,że nakłuto węzeł chłonny (elementy chłonne) lub guzek o typie zapalnym (też występują wtedy komórki chłonne) Zmiana 8 mm w płacie lewym: liczne, normotypowe tyreocyty o jasnej, obfitej cytoplaźmie (nadczynne?). - to może przemawiać za guzkiem nadczynnym Zmiany nie budzą podejrzenia nowotworu. Oczywiście wyniki skonsultować trzeba z endokrynologiem - on zadecyduje o dlaszym sposobie postępowania. Te zmiany nie mają wskazań do leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×