Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Dawid

Osłabienie organizmu a brak konkretnej diagnozy lekarskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawid
Płeć: Mężczyzna Wiek: 21 lat Badania: Ekg w normie, morfologia w normie, ciśnienie delikatnie podniesione 142/70 Przebyte kontrole: byłem 3 razy u internisty ( w tym 2 u mojego doktora prowadzącego, a raz u niezależnego) i neurologa Diagnoza lekarska: brak konkretnej diagnozy w każdym przypadku Leki: cardilopin (na nad ciśnienie), krople na uspokojenie, naproxen w tabletkach, tolperis (na sztywnienie mięśni) Od miesiąca borykam się z następującymi objawami. Lekki ból głowy, delikatna sztywność szyi (mogę wykonywać pełny obrót),słaba regeneracja z zakwasów po wysiłku fizycznym, ogólne zmęczenie pod koniec dnia, od czasu do czasu uczucie *napięcia* w okolicach zatok (tych w okolicach kości jarzmowych oraz nad brwiami), a od paru dni z bóle mięśni i delikatne ich sztywnienie. Nie ma konkretnych powodów, przynajmniej Ja na chwilę obecną ich nie jestem wstanie podać. U lekarza bywam bardzo rzadko, żadnych bólów związanych ze zmianami pogody nigdy nie odczuwałem. Prowadzę aktywny tryb życia, uprawiam sport. Niebawem będę miał prześwietlenie i jakąś dodatkową morfologię związaną z nerkami. Nie są to jakieś poważne objawy jednak zawsze byłem w dobrej kondycji i tym bardziej mnie to niepokoi. Szczególnie, że każda wizyta u lekarza kończy się stwierdzeniem *proszę czekać i obserwować*. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Dawid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
To oczywiście może być problem z nerkami dlatego warto wykonać diagnostykę w tym kierunku. Czy wskaźniki wątrobowe (ALAT, ASPAT) również są w normie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dawid
Będę miał te wyniki w tym tygodniu. Jeśli to oczywiście to, ale lekarz mówił, że trzeba wykluczyć niewydolność nerek więc to pewnie te badania. Jak dostane wyniki to się odezwę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dawid
Wskaźniki wątrobowe idealne. To nie kwestia nerek w takim razie. Dostałem natomiast skierowanie na boreliozę. Możliwość ukąszenia miałem około 3 miesięcy temu, ale podobno nawet do pół roku po ukąszeniu mogą wystąpić objawy. A jeśli nie borelioza to co innego mogło by to być ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
ASPAT ALAT świdczy o funkcji wątroby a nie nerek. Aby określić funkcję nerek należałoby wykonać jonogram, kreatynienę i mocznik z krwi oraz badanie ogólne moczu. Na chwilę obecną nalezy poczekać na wyniki badań w kierunku boreliozy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dawid
Zrobiłem badanie na borelioze, teraz czekam na wyniki. Mam pytanie czy takie objawy jak moje mogą świadczyć o stwardnieniu rozsianym? Jakie są przewodnie objawy tej choroby? Bo z tego co wyczytałem to jest ich strasznie dużo, i praktycznie wszystko można pod to podciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aniaop
witaj chciałam zapytać czy masz już może jakąś diagnozę? bo ja mam identyczne objawy, nie wiem co to może być, no i w sumie boję się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.