Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tenosynovitis nodularis


Gość Ewa lat 33

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa lat 33

Witam, w listopadzie miałam wyciętego guzka który był umiejscowiony na palcu wskazującym przwej ręki. Opis makroskopowy: wycinki drobne, białe* rozpoznanie histopatologiczne - tenosynovitis nodularis. Wiem tylko tyle że jest to mięsak, czy jest on groźny, czy leczy go się przez wycięcie i potem jest spokój.... Proszę o informacje na ten temat. Miałam też wciętego guza pachy prawej, opis makroskopowy: wyc 4x3x1,5 cm, na przekroju szaro-żółty miejscami dość twardy* rozpoznanie - utkanie sutka z cechami włóknienia i poszerzonymi przewodami. Proszę o informacje też na ten temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenosynovitis nodularis to absolutnie nie mięsak (to jakieś nieporozumienie), proszę się nie obawiać to po prostu zapalenie guzkowe zapalenie pochewki maziowej ścięgna - to zwykły rozrostowy stan zapalny otoczki ścięgna, wycięcie tej zmiany jest leczące utkanie sutka z cechami włóknienia i poszerzonymi przewodami - to też nic niepokojącego, to obraz struktury gruczołu sutkowego zmienionego pozapalnie, wycięcie jest leczące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam wycianny guz o dokładnie to samo rozpoznanie, na wewnetrznej stronie nadgarstkka, czy to może byc objaw RZS ? lekarz mnie poinformował, że choroba wraca i po 2 miesiącach guz odrósł, czy usuwanie go jest konieczne? jesli tak dalej pójdzie, to z ręki nie zostanie zupełnie nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałam guzkowe zapalenie kaletki scięgna, guz na wewnętrznej stronie nadgarstka Tenosynovitis nodularis.Czy to może być objaw RZS? Resekcja guza i nawrót narośli w tym samym miejscu, czy trzeba znowu usuwać? jest to męczące i uciązliwe, bo rekowalescencja po zabiego trochę trwała ze względu na umiejscowienie, czy zapalenie mozna zniwelowac jakoś inaczej? z tego co wiem, guzy odrastają a ja nie moge sobie pozowlić na wycinanie go co 2 miesiące.:Prosze o odp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałam dwa tygodnie temu usuwany twardy guz, który znajdował się nad stawem łodkowo-klinowym stopy, było podejrzenie sarcomy synovale. Guz był lity, otorbiony, z jednej strony przytwierdzony do torebki stawu. Wynik badania histopatologicznego to: tenosynovitis gigantocellulare. Czy to coś złego? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×