Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Grażyna

Straszliwe bóle po laparoskopii woreczka żółciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grażyna
Witam.W kwietniu 2008 roku miałam przeprowadzony zabieg usunięcia woreczka żółciowego metodą laparoskopową. Początkowo odczuwałam bóle mniejsze jak przy kamieniu,a od 4miesiecy bóle sie nasiliły porównując je do ataków przed zabiegiem. Lekarz stwierdził że mogą to być poszerzone przewody żółciowe i polecił mi zażywać Verdin i No Spa. USG brzucha wyszło w porządku, poza tym ze żółć ulewa mi się do dwunastnicy i żołądka. Brałam kolejne leki (Nalpaza,Lexotan,Gasprid) na wyrzucanie żółci ale i to nic nie pomaga.Również miałam robioną Gastroskopie i okazało się że mam duże ilości żółci w żołądku. Odczuwam bóle w okolicy wątroby, lekko żołądka i opuchniecie w okolicach wątroby, nudności oraz brak apetytu.Szczególnie silne bóle nasilają się przy schylaniu,dłuższym siedzeniu i wieczorami. Proszę o jakieś informacje lub ewentualnie wskazania co to może być. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Te wszystkie objawy mogą właśnie świadczyć o refluksie żółciowym wysokiego stopnia. Leczenie tych dolegliwości jest bardzo uciążliwe i długotwałe. Wymaga specjalistycznej opieki pod okiem gastroenterologa. Czasami w wyniku braku skuteczności leczenia zachowawczego wymagane jest leczenie chirurgiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dorota
Czy możesz mi powiedzieć, czy wyleczylaś refluks zolciowy,bo ja mam okropne problemy po usunięciu woreczka już od 8 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.