Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość jolanta

Ciągnący ból i guzek pod pachą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jolanta
Witam.Wyczuwam w dole pachowym podłużny twardy przesuwający się guzek wielkości ok 1 cm, Od 3-4 lat mam ciągnące bóle w jego okolicy,czasem i ręki, on sam nie boli.Te bóle zaczęły się po tym jak karmiłam dziecko piersią , 2 lata temu robiłam usg piersi wszystko było w porządku jeśli można tak stwierdzić po 2 minutowym badaniu,(lekarz przejechał od góry do dołu raz pachę i pierś).Stwierdził że te bóle są hormonalne.Jednak jakiś czas temu wyczułam ten guzek pod pachą, wyczuwam go tylko jak opuszczę rękę, bo jak podniosę do góry to gdzieś się chowa no i bóle nie minęły.Czy mam się martwić? czy to węzeł chłonny? czy jakieś inne guzki mogą występować pod pachą?Czy robić jeszcze jakieś badania? mam 27lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno mi dokładnie ocenić co to jest bez bezpośredniego badania. Najlepiej w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga. Najczęściej w tej okolicy są powiększone węzły chłonne być może na podłożu miejscowego stanu zapalnego (np. takie węzły powiększają się, gdy goli się doły pachowe). Chirurg po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość justyna
ja tez tak mam od roku i nie wiem co z tym zrobic boje sie bardzo ze to jest rak i z miesiaca na miesiac mi sie to powieksza ja mam dopiero 14 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sisi
wyczulam sobie pod pacha guza i boli mnie co to jest boje sie bo mama miała miesiac temu wycieta piers bo ma raka z przerzutami bylam na usg piersi i wszystko podobno jest ok ale pacha boli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Weronika
właśnie jestem po kąpieli i zobaczyłam taki guzek.Powiedziałam mamie o tym i ona odrazu powiedziała, że to powiększone węzły chłonne(mama jest pielęgniarką). Teraz czytam o tym w internecie i są informacje,że to oznacza raka.Bardzo się boję.Mam 12 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Weronika
Na dodatek boli mnie lewa pierś od kilku dni,a guzek mam właśnie pod lewą pachą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio zaktualizowane

• Gość agelmnyd
      0
    • Gość agelmnyd
      0
    • Gość agelmnyd
      0
    • Gość agelmnyd
      0
    • Gość agelmnyd
      0