Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewelina

Ból w prawym boku, miałam ostre ataki kolki nerkowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina
Witam!Mam pytanie w kwietniu miałam ostre ataki kolki nerkowej,a w maju urodziłam kamień 1,3-0,6cm.W kwietniu miałam rozbijany kamienień w nerce,w skutek czego pękł on na 4 kawałki,ale dalej jest on w prawej nerce.Kolka ustąpiła,ale odczuwam ból nerki nadal.W sierpniu miałam założony cewnik do nerki na miesiąc,ale nie znosiłam tego dobrze ponieważ ból był nie do wytrzymania.Teraz wykonałam badanie moczu i prosiłabym o pomoc w analizie wyników*kolor-bursztynowy, ciężar wł.-1,015. ph-7. azotany-neg. białko-neg. cukier-neg. ketony-neg. urobilinogen-norm. bilirubina-neg. nabłonki płaskie-licz. nabłonki płaskie-poj. leukocyty-4-6wpw. erytrocyty świeże-5-8wpw. erytrocyty wyługowane-poj.w prep. szczawiany wapnia-poj. fosforany bezpostaciowed.licz. bakterie-d.licz. Co oznacza taki wynik?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wynik nie wskazuje, aby w układnie moczowym występował jakiś stan zapalny. Jest praktycznie w granicach górnej normy. Radziłbym wykonać w tym przypadku kontrolne USG układu moczowego. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina
Dziękuję za pomoc,mam pytanie,czy są jakieś specjalne badania analizy moczu,które mogą wykazać stan zapalny nerek lub układu moczowego?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wystarczające jest zwykłe badania ogólne moczu. Nie ma raczej innych specjalistycznych badań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.