Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Magda

Przepuklina pierścienia włóknistego oznacza koniec zawodowego sportu?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda
Witam. Mam 27 lat, przez 13 lat trenuje piłkę ręczną. Od 4 mieś odczuwam ból w okolicach kręgosłupa lędźwiowego, a od miesiąca ból promieniuje do lewego pośladka. Dzis odebrałam wyniku TK: Stosunki anatomiczne wewnątrzkanałowe w odcinkach L3-L4 i L5-S1 są prawidłowe. W poziomie L4-L5 szeroka dokanałowa wypuklina pierscienia włoknistego centralnie na gleebokosc do 0,6 mm z uciskiem worka oponowego. Jest dla mnie ważne, czy diagnoza ta wyklucza mnie z dalszego uprawiania sportu na poziomie zawodowym??? Czy jeszcze pół roku gry spowoduje dużo większe pogorszenie mojego stanu?? I czy konieczna będzie operacja by móc wrócić do sportu. Bardzo dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
W tej sprawie musi się Pan najlepiej skonsultować z neurochirurgiem. Niestety wynik świadczy o dużym zaawansowaniu przepukliny jądra miażdżystego dysku z uciskiem na rdzeń. Sport może pogorszyć ten stan. Neurochirurg po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość katarzyna
mam 37 lat i tak nie dawno stwierdzono u mnie dyskopatię zawansowanną po badaniu TK stwierdzono na poziomnie m-k L4-L5 zmiany zwyrodnieniowe krążka m-kw postaci bulging, bez ucisku na worek oponowy i korzenie nerwowe. Przestrzeń m-k L5-S1 bardzo znacznie zwężona o nierównych i przesklerotyzowanych blaszkach granicznych . Zmiany zwyrodnieniowe krążka m-k w postaci vacuum. Na tym poziomie szerokopostawna wypuklina do kanału kręgowego grubości 4,6mm , z uciskiem na worek oponowy. proszę o poradę co robić i jak leczyć i co to znaczy . Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Dobrze by było w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem. Takie zmiany w kręgosłupie z zaawansowanymi dolegliwościami mogą być wskazaniem do leczenia operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kuba
Mam takie pytania czy da się na stałe wyleczyć dyskopatie i czy można wrócić do zawodowego grania w piłke ręczną. mam 19 lat i gram na pozycji bramkarza.czy pomogą w tym jakieś np. stabilizatory ??? prosił bym o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.