Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Dominika

W badaniu Power Doppler tarczyca wykazuje zmniejszone przepływy krwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominika
Dzień dobry,bardzo proszę o interpretację wyników:Płat prawy ma wymiary:16x11x51mm.Płat lewy ma wymiary:18x11x55mm.Cieśń o grubości 1mm.W badaniu Power Doppler tarczyca wykazuje zmniejszone przepływy krwi.Na granicy płata prawego i cieśni uwidacznia się silne hipoechogeniczne,dość jednorodne ognisko o wym.5x3x7mm.Pozostała część miąższu tarczycy jest silnie niejednorodna z widocznymi hipoechogenicznymi obszarami o śred. do 3mm.Poza opisaną zmianą nie uwidoczniono innych ewidentnych zmian ogniskowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno mi interpretować ten wynik nie znając całokształtu klinicznego Pani stanu zdrowia (objawów, badań dodatkowych np. laboratoryjnych). Najlepiej w tej sprawie powinien wypowiedzieć się lekarz kierujący Panią na to badanie. Obraz USG tarczycy przedstawia obraz wola drobnoguzkowego, bez cech powiększenia gruczołu. Zmiana ogniskowa jest niewielka i nie przejawia podejrzenia zmiany typu rakowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dominika
Dziękuje choruje na niedoczynność tarczycy leczę sie Euthyroxem n 50 czy będzie potrzebna badanie BAC??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
O tym decyduje endokrynolog. Zazwyczaj BAC nie jest potrzebny w wyżej opisanym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dominika
A czy będe miała przez to problemy z zajściem w ciążę??chodzi mi o niedoczynność tarczycy leczoną prawidłowo bardzo proszę o pilną odpowiedz.Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dominika
I proszę mi jeszcze powiedzieć czy przy prawidłowo leczonej niedoczynnośći tarczycy mogę zajść w ciążę??i po jakim czasie leczenia można starać się o dziecko??Bardzo proszę o pilną odpowiedz.Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.