Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewa

Torbiel jajnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa
Panie doktorze mam pytanie.10 listopada miałam operację usunięcia macicy bez przydatków.14 grudnia poszłam do kontroli do ginekologa i lekarz stwierdził ze nalewym jajniku powstała torbiel o wymiarach 3,5 cm/2,8 cm.Miałam zrobić badanie Ca125 i wynik wyszedł 54,08 jest to wynik powyzej wartości referencyjnych.Do kontroli mam przyjsc za miesiąc,boje się ze to coś poważnego?Proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Co do badania CA 125 nie koniecznie musi to być wynik świadczący o nowotworze, może to być zwykły stan zapalny patrz: http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/553_leukoplakia.html Wartość badania nie przekracza znacznie normy (w przypadku raka zazwyczaj wynik przekracza kilkakrotnie normę). Torbiel nie jest duża i zapewne ginekolog podejmie próbę jej leczenia farmakologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Dziękuję panie doktorze trochę się uspokoiłam ,ale dlaczego w tak krótkim czasie powstała torbiel i co bylo przyczyną tego?Chciałabym to wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Takie torbiele w jajnikach powstają bardzo szybko. Czasem w przeciągu kilku dni. Najczęściej powstają na podłożu zapalenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Panie doktorze mam takie pytanie?W listopadzie 2009r miałam operację usunięcia macicy przydatki zostawiono , po miesiacu gdy poszlam do kontroli okazalo się że mam torbiel na lewym jajniku ,lekarz zlecił mi zrobienie wyniku ca 125, wynik był zawyżony 54,3 i przy następnej wizycie okazało się ,że torbiela nie ma.Miałam przyjśc po trzech miesiącach donastępnej kontroli i okazało się ,że znów mam torbiele i to dwa nie wiem co o tym myśleć ,bo lekarz sam nie wie i mam przyjsć znowu za trzy miesiące.Może pan mi coś wytłumaczy skąd to się bierze ,bo ja już jestem zaniepokojona.Proszę bardzo o odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.