Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle i dieta po usunieciu pecherzyka żółciowego


Gość G.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 22 lata, miałam usuwany pecherzyk zolciowy mestoda laparoskopowa w polowie wrzesnia. Po zabiegu bardzo szybko wrocilam do formy, juz 2 tyg po operacji tanczylam na weselu i nie powiem, pilam alkohol, tym bardziej ze zaraz potem mialam urodziny! ale nic sie nie dzialo, fast foodow nie jadam i staram sie odzywiac zdrowo, choc niestety nieregularnie. Palenie ograniczam bardzo i alkohol takze. Jednak tydzien temu zjadalm jakas tortille i frytki, co przeplacilam biegunka, nudnosciami i ogolnym zlym samopoczuciem, nastepnie po kilku dniach postanowilam robic codziennie brzuszki, jednak po dwoch dniach miejsce, w ktorym kiedys byl pecherzyk, zaczelo mnie bolec, np przy zgnianiu sie, przeciaganiu, mocniejszym ziewaniu czy kichaniu. Poza tym caly czas wydaje mi sie, ze dokladnie w tym miejscu, gdzie byl pecherzyk, cos dzieje, jakbym odczywuwala jego brak. Dosyc czesto mam biegunke(srednio raz na tydzien), pomimo tego, ze nie stresuje sie ani nie jem czegos, coby ja powodowalo! zazywam tabletki antykoncepcyjne, od czasu zabiegu nie mialam robionego usg, goraczki nie mam, choc jestem caly czas przeziebiona i mam katar. To chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to raczej nic groźnego. Obecny ból okolicy podżebrowej prawej może być nawet spowodowany przeciążeniem mięśni brzucha z powodu wykonywanych brzuszków. Oczywiście konkretnie co się dzieje nie jestem w stanie wyjaśnić bez badania. Dlatego najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Być może trzeba będzie wykonać kontrolne USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×