Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Neuralgia międzyżebrowa a opuchlizna


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pytanie odnośnie neuralgii międzyżebrowej. Czy może wystąpić przy tym opuchlizna? Ból dopadł mnie nagle, w piątek wieczorem przy kaszlu.Był przeszywający i myślałam, że zanocuję na krześle. Wtedy myślałam, że po prostu ostatnim żebrem coś sobie przebiłam w środku. Kompletnie nie mogłam się ruszać. W sobotę byłam odholowana do lekarza - zawyrokowała neuralgię międzyżebrową. Nigdy przedtem tego nie miałam. Ostatnio byłam przez długi czas mocno przeziębiona, nadal jestem, tym razem pani lekarz przepisała mi antybiotyk na ostre zapalenie dróg oddechowych - Fromilid uno 500 mg a na neuralgię Apap. Wtedy nie dopytałam się za wiele na temat tej neuralgii. Powiedziała mi, że to może być od długotrwałego kaszlu, ale też od zmian zwyrodnieniowych na kręgosłupie. Teraz boli mniej, w każdym razie mogę już jako tako chodzić. Jednak ból jest bardzo mocny, kiedy mam ataki kaszlu. Wczoraj zauważyłam, że miejsce z boku, z lewej strony, w dolnej części żeber jest nieco opuchniete. Niewiele. Jednak dzisiaj, nieco już więcej. To właśnie mnie przeraziło, nie mogę nigdzie się doszukać czy przy neuralgii może wystąpić opuchnięcie... Objawy są dokładnie jak przy neuralgii, ale opuchlizna nie świadczy jednak o czymś innym?? Albo czy to przez ten kaszel? Na środę mam rentgen płuc - czy na nim pojawi się także wyjaśnienie tej neuralgii? I jeszcze jedno, lekarka powiedziała, że neuralgia międzyżebrowa to inaczej tzw. korzonki, ale jak szukam w internecie, słowa nigdzie nie ma o tym, ze to jest to samo... Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×