Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja nerki a laktacja


Gość justyna 26 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość justyna 26 lat

Witam, 8 lat temu zdiagnozowano u mnie podmiedniczkowe zwężenie moczowodu, w ciągu ostatnich 3 lat męczą mnie infekcje układu moczowego (od września 2008 miałam 6 takich infekcji), w związku z tym zdecydowałam się na operację - która jest jedynym zaproponowanym mi rozwiązaniem. Jak często tego typu operacje nie udają się? obecnie mam 2 miesięczne dziecko, które karmię piersią, zależy mi aby karmić jak najdłużej- jednakże ze względu na powracające infekcje nie mogę już zbyt długo zwlekać z operacją, jak operacja wpływa na laktację? czy jest możliwe karmienie piersią po operacji? jak długo trwa zwykle hospitalizacja w takich przypadkach (przy założeniu,ze wszystko będzie ok)? pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacje z reguły kończą się powodzeniem (prawie zawsze - nie znam szczegółów klinicznych, żeby autorytarnie odpowiedzieć na to pytanie) czyli całkowitym udrożnieniem szerokim moczowodu. Jedynie taki sposób leczenia definitywnie rozwiązuje problem zwężenia moczowodu. Operacja w żaden sposób nie powinna wpłynąć na prawidłową laktację. Można po operacji karmić bezproblemowo piersią (przez pierwszą dobę tylko po znieczuleniu bym odradzał). Hospitalizacja trwa około 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×