Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po prawej stronie u dołu brzucha, ciągnięcie nad prawym biodrem


Gość Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Byłam w szpitalu trzy razy na izbie przyjęć.Pierwszy raz bolał mnie cały brzuch.Na usg prócz powiększonej wątroby(wystaje 4 cm z pod łuku żebrowego z cechami stłuszczenia)nic nie wykryto.Rtg także nic nie wykazało.Limfocyty 19 tyś.Próby wątrobowe dobre.Nie zostawiono mnie w szpitalu.Była także konsultacja ginekologiczna-wszystko w porządku,ale sugestia zapalenie wyrostka jak najszybciej do szpitala.Znów badania krwi limfocyty bez zmian( 19 tyś),na usg tym razem nie wyszła powiększona wątroba,kazano zgłosić mi się rano.Ból się przemiejscowił.Boli w prawym dolnym boku i *ciągnie*nad prawym biodrem lekko schodząc w okolice prawej nerki.Obejrzał mnie chirurg i stwierdził,że może być spowodowane to infekcją migdałków bo wyrostek i migdałek mają tą samą strukturę.Biorę antybiotyk na infekcje Rovamycine.Ciągnięcie utrzymuje się cały czas,tem.37,5 38.Co robić Panie Doktorze?Czy może być to wyrostek? Ból trwa już pięć dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bardzo wątpię, że to ostre zapalenie wyrostka robaczkowego, bo już dawno wylądowała by Pani na stole operacyjnym z rozlanym zapaleniem otrzewnej (bardzo poważane powikłanie). Jeśli ten stan utrzymuje się już 5 dni to zapewne nie jest to zapalenie wyrostka robaczkowego. Radzę ponownie skontaktować się z lekarzem celem kontroli i oceny klinicznej po antybiotykoterapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również miałem podejrzenie zapalenia wyrostka przelezalem 1,5 roku temu 2 tygodnie w szpitalu na obserwacji i ... NIC. Nie wiadomo z kąd się pojawia ten ból i z jakich przyczyn .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem przeciwnie - 5 dni to jeszcze nic. Ja z wyrostkiem chodziłam dokładnie dwa razy tyle i nagła szybka operacja później. Lekarz powiedział, że chwila i mogłoby być po mnie. Ludzie mówią, że wyrostek tak boli, że człowiek zwija się z bólu. Mnie bolał, owszem bardzo mocno, ale do wytrzymania i dlatego dopiero po 10 dniach trafiłam do szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×