Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marta

Coś sobie przesuwam w okolicy pępka, po prawej stronie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta
Witam serdecznie! Mam do Panstwa pytanie i licze na odpowiedz:) Chodzi mi o jakies dziwne *zjawisko* w moim brzuchu. Jak leżę na lewym boku, to w prawej części brzucha, tak ok. 10cm od pępka po linii prostej, kilka cm pod żebrami mogę *coś* sobie w tym brzuchu przesuwac... Jak uciskam w jednym miejscu, to to *coś* jakby przepływa w inne miejsce. Oczywiście wszystko dzieje sie w obrębie jednego miejsca. Przestudiowalam anatomie czlowieka, a dokladnie uklad pokarmowy, i zastanawiam sie czy to moze byc jakis odcinek okrężnicy? Absolutnie nie sprawia mi to bolu, jedynie samo przesuwanie daje takie dziwne uczucie... Pamietam, ze podobnie moglam przesunac sobie nozke mojej dzidzi jak bylam w ciazy, ale tym razem to na pewno nie to:) Pozdrawiam i bardzo prosze o odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jeśli to znajduje się po prawej stronie brzucha, poza linią pośrodkową brzucha to na pewno nie jest to przepuklina (w linii środkowej brzucha mogą występować przepukliny w kresie białej). To może być jakiś tłuszczak lub włókniak. Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację bezpośrednio do chirurga ogólnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marta
Dziekuje za odpowiedz. zapomnialam dodac ze to jest dosc sporych rozmiarow, takie owalne, wydluzone (tak mniej wiecej to wyczuwam, ale nie bardzo probowalam to dokladnie *badać*), rozm. mysle 2x4 - 3x5cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Może to tłuszczak lub włókniak. Bez badania nie określę. Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację bezpośrednio do chirurga ogólnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marta
To *ruchoma* nerka prawa, a dokładnie jej biegu- diagnoza po USG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.