Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Silny ból brzucha pod piersiami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
Witam serdecznie, mam dopiero 18 lat a od jakiegoś czasu strasznie boli mnie brzuch zaraz pod piersiami, wydaje mi się że jest to wątroba. Strasznie mnie boli na drugi dzień po zjedzeniu czegoś smarzonego, a jest to tak ogromny ból że nie można usiedziec w miejscu a tym bardziej wstać i się wyprostowac.Dopiero gdy wezmę sylimarol (2 tabletki) to ból po jakimś czasie ustępuje. Co z tym robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepiej w tej sprawie udać się do lekarza bezpośrednio. Takie objawy mogą świadczyć o kamicy pęcherzyka żółciowego. Zapewne konieczne będzie wykonanie USG jamy brzusznej. O tym oczywiście zadecyduje lekarz po badaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Dziekuje za odpowiedz, ale czy jest to mozliwe w takim wieku? I jak mozna to wyleczyc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tak możliwe, zdarzają się takie przypadki i to w obecnych czasach coraz częściej. Leczenie tylko operacyjne czyli wycięcie pęcherzyka wraz z kamieniami najlepiej metodą laparoskopową. Najpierw jednak trzeba się zbadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Aż się przestraszyłam, bo taki ból towarzyszy mi od jakiś 2 lat, ale zdarza się rzadko,ostatnio bolało mnie tak w sierpniu i wczoraj powtorzyło się to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.