Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja kręgosłupa lędźwiowego L3,L4,L5 , zespól ogona końskiego


Gość Piotrek 36

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ja przeszlam 2tydodniowa rehabilitacje przepuklina centralna i problemy z dyskiem(liczne zmiany zwyrodnieniowe a mam dopiero35lat)na odcinku L5S1 bylo super zero bolu i po 3miesiacach silny bol powrocil.Dretwienie lewej nogi bol promieniuje przez posladek biodro az do stopy do tego silne bole w pachwinie i podbrzuszu.Niewiem co dalej caly czas silne leki przeciwbolowe z morfina co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ines :) Ja nie mam pojęcia dlaczego coś takiego powraca? Pytałaś się lekarza co z tym dalej? Ja też jestem po operacji miałem 6 lipca i jak na razie nie narzekam, miałem wycinaną przepuklinę w odcinku L4 L5 , mam momenty że coś w tym miejscu ukłuje mocniej albo słabiej i przechodzi, jak za dużo chodzę to prawa noga zaczyna mnie boleć i drętwieje, ale z czasem może przestanie, nie wiem co dalej będzie. Kolega miał operację taką jak ja i powiedział mi żebym na rehabilitację nie szedł tylko jak będzie tak bolało że nie można wytrzymać to nie leżeć tylko chodzić aż ból minie. Wiem że każdy cierpi inaczej i współczuję ci z tego powodu. Niektóre leki nie pomagają to też zależy , jednemu pomoże Apaa a drugiemu nie, nawet jak weźmie 3 sztuki. Pozdrawiam Rafał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hanki :) Czy możesz napisać coś więcej na temat twojej rehabilitacji? Jak funkcjonujesz, czy pracujesz i czy nie męczysz się długim chodzeniem czy też siedzeniem? Jak na razie to chodzę po 10 minut i leżę 30 minut i tak przez cały dzień. W nocy śpię. Co do chodzenia to odczuwam że 10 minut chodzenia to jest wystarczająco , bo po tym czasie boli mnie kręgosłup i muszę się położyć. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rafała : Byłam na reh. już dwa razy, jedna sesja to 28 dni. Miałam indywidualnie dobrane ćwiczenia przez rehabilitanta, nastepnie miałam masaże wodne, magnetronik, terapuls, jonoforezę z antybiotykiem, laser. Taki zestaw powtarza się średnio co 6 m-cy( ten drugi raz miałam w przyspieszonym czasie...).Po takim zestawie czuję się jak nowo narodzona, wszystkie dolegliwości pooperacujne mi ustąpiły tzn, minimalne rwanie w części lędźwiowej, ból, pieczenie wewnętrzne i rwanie w pośladkach. Na dzień dzisiejszy czuję się jak nigdy dotąd.. Siedzieć mogę bez większych dolegliwości, chodzić mogę non stop przez około 3-4 godz., najgożej jest ze schylaniem, wówczas odczuwam mały dyskomfort w krzyżu. Obecnie nie pracuję jestem na rencie do końca roku. A, odczuwam zmiany pogody, wówczas rwie mnie w krzyżu, mam taki tępy ból i boli mnie nieco w biodrach. Radzę Ci, abyś podjął się rehab. zobaczysz jaki komfort będziesz miał z tego tytułu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hanki :) 2011.08.02 Witaj, fajnie że tak sobie radzisz, zastanawia mnie jedno, czy po okresie tak jak się dowiadywałem i inni pisali na innych forach czy ból nie powróci? Mam kolegę który też miał zabieg tak jak ja i mówił że on był na rehabilitacji i jak by wiedział jak będzie po to by nie poszedł. Wiem że każdy człowiek jest inny , każdy ma zabieg chodź taki sam ale inny. Piszę że taki sam bo dużo ludzi ma pszepuklinę i jeszcze w dodatku na poziomie L4 L5, wiem bo w szpitalu gdzie miałem zabieg to 3 osoby miały przepukline. Ja mam wizytę kontrolną dopiero we wrześniu i co mam chodzić i leżeć jeżeli chodzi o ćwiczenia? Czuje jak że mięśnie kręgosłupa są coraz słabsze, dłuszsze chodzenie po wyżej 15 minut strasznie bolą mnie plecy i jak się położę na brzuchu to powoli przechodzą. Napiszcie jakie wy macie zdanie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rafała)) Cześć! Uważam,że każdy człowiek zapracowuje sobie sam na dalszy,etap swojego zycia. Jeżeli przestrzegasz zasad życia dla ludzi po tego typu zabiegach, poddajesz się systematycznie rehabilitacji to nie powinno nic powracac. Znam kilka osób po tego typu operacjach i to co piszę oni wszyscy potwierdzają. Jednak sam nie zabieraj sie do ćwiczeń, bo możesz sobie zrobić krzywdę. Poczekaj do swojej wizyty u lekarza i wówczas poprtoś go o skierowanie na rehabilitację na oddział dzienny szpitala być może nawet tego w którym byłeś operowany. Rafał z każdym dniem będzie lepiej, niesłuchaj ludzi tylko brnij przed siebie, dawaj wszystko z siebie jeżeli chodzi o rekonwalescencję, a będzie dobrze.Każdego dnia wydłużaj sobie czas chodzenia,skracaj siedzenie, a jeśli naprawdę już nie dajesz rady to poleż sobie na plecach ze zgiętymi nogami w kolonach wówczas kręgosłup najlepiej odpoczywa, nigdy nie leż prosto. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Haniu :))) 2011.08.03 Może i masz rację, najgorsze to czekanie do wizyty u specjalisty, aż trudno uwierzyć że trzeba tak długo czekać i że aż tyle ludzi tak czeka. Jak jem posiłki to siadam, a tak leżę i chodzę. Robię tak, pół godziny leżę i 10 minut chodzę i na przemian, myślę że to dobry sposób jak na razie. Ćwiczeń żadnych nie robię. Dziękuje z góry za informacje które mi napisałaś. Gdzie miałaś robiony zabieg jak można wiedzieć? Ja w Szczecinie w szpitalu na Arkońskim. Pozdrawiam Cię i Wszystkich cierpiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Rafał! Staraj się więcej chodzić a mniej leżeć wówczas Twoja forma w szybszym czasie powróci do normy, tzn. chodzi mi tutaj o sprawność fizyczną. Ja też uważam,że czekanie na wizytę do specjalisty i to na dodatek po zabiegu jest karygodnie uwłaczające dla chorego! Ja miałam operację w Bydgoszczy, w Centrum Gizinskich. Spoko klinika, opieka personelu medycznego super, a lekarze przyłóż do rany. Jeszcze nigdzie nie spotkałam się z taką opieką medyczną. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Eli)) Byłam operowana przez prof.M.Harata I dr M.Birskiego. Super specjalisci. Obecnie czuję się ok, jestem na tyle sprawna,że wszystkie codzienne czynności jakie zostały przypisane kobiecie wykonuję na pełnym luzie.Nic mnie praktycznie nie boli poza znikomą dolegliwością bólu krzyza np. przy zmianie pogody czy jak za duzo sobie pochodzę. Bez większych symptomów mogę chodzić non stop przez ok.3-4 godz. chwilkę odpoczywam i dalej do przodu.Oczywiście nie dźwigam ciężarów zgodnie z zaleceniami lekarza, schylam się w odpowiedniej pozycji itd. Jestem bardzo zadowolona,że zgodziłam sie na operację,bo nie wiem jak na dzien dzisiejszy wyglądałoby moje zycie. Przed operacją bardzo cierpiałam,nie mogłam prawie chodzić,miałam ucisk na nerwy tak silny,że przy okazji siadała mi stopa,przez co bardzo często potykałam się na prostej drodze.O pęcherzu już nie wspomnę,ciągle siedziałam w toalecie,wybierając sie do miasta układałam sobie tek trasę,aby w pobliżu zawsze znajdowała się kibelek.Uff.... teraz wiem,że żyję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak występuje byłam operowana dwa lata temu , miałąm zespół ogona końskiego ,ale niestety nic nie powróciło do normy jest osłąbienie miesni , brak nerwów skokowych oraz zanik czucia tzw. zanik spodenkowy pas pośladki wnętrze ud , dwa miesiące temu miałam kolejną operację uwolnienie nerwu , poprawy nie ma . pozdrawiam , czy czekasz na operację? czy jesteś po i czy są też niepokojące obiawy zaniki czucia osłabienie mięsni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agi:))) Dzięki za informacje. Tak czekam na operacje,mam zaniki czucia w stopach i osłabienie mięśni oraz kłopoty z moczem tzn. nieraz są dni że nie mogę utrzymać moczu np. gdy się schylę lub gdy podnoszę się z kolan gdy wstaję z podłogi lub wykonuję jakieś ćwiczenie.Bardzo dużo czasu spędzam leżąc na podłodze z nogami na sofie wtedy odpoczywam i ból ustępuje z dolnego odcinka kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich w bólu cierpiących.Chcę się do was dołączyć i w miarę moich obserwacji i doświadczenia na sobie cokolwiek wam doradzić.W lutym miałem operację przepukliny kręgosłupa L4L5 i wiem co to oznacza jaki to jest potworny ból nie do opisania.Teraz po 3tygodniowej rehabilitacji i sanatorium nie wiem co znaczy ból.Wiem natomiast jedno,że cała ta moja choroba powstała z mojej winy .Zacząłem leczyć się sam i miejsce zagrożone,które nie wolno masować kazałem masować,a masażysta nie pyta nikogo o wynik rezonansu.Następna sprawa mało spacerów i wysiłku nóg .Niech sobie nikt nie myśli,że operacja wszystko załatwi i skończą się już wszystkie kłopoty z kręgosłupem.Niestety ,ale dopiero po operacji trzeba się wziąć za siebie bo wszystko pójdzie na marne.Po pierwsze jak najwięcej ćwiczyć zalecone ćwiczenia.Nie kąpać się w wannie w zbyt gorącej wodzie,Jak najwięcej chodzić,czyli samochód w odstawkę tylko w konieczności.Gdy coś zaboli,cz rwie noga to długi spacer pomaga i ból ustąpi. Najlepiej jest chodzić z kijkami i w rytmie to wtedy wszystkie mięśnie pracują i wzmacniają się.Ja codziennie chodzę po 5 kilometrów a w niedzielę nawet 15 wracam cały w zakwasach ale rano czuję się jak nowo narodzony.Muszę wam wszystkim powiedzieć, że mam 3 h gospodarstwo,które na wiosnę sam zasiałem,zrobiłem opał na zimę,robię wszystko może czasem i za dużo.Moi drodzy dużo by pisać ,ale jedno wam powiem czy przed operacją ,czy po jak najwięcej chodzić i ćwiczyć.Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pytania to będę zaglądał na tę stronę i chętnie odpowiem.Pozdrawiam.Józek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie pisalm tu jakis czas temu jestem po operacji juz 2 lata mialam zespol ogona konskiego bol mina ale nie jestm juz tak sprawna i zwinna jak kiedys prawa stopa nie stoje na palcach nie mam czucia z prawej nodze posladkach i calym kroczu.( .z dani na dzien przestalam byc kobieta) malzenstwo mi sie zawalilo...ciezko z tym zyc ale bogu dzieowac ze chodze... najgorsze jest to kontrolowanie sie z zalatwianiem.. nie czuje czy mam oecherz pelny to samo dotyczy wyprozniania sie .przeraza mnie starosc i niedolestwo bo pewnie tylko to nas czeka *((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elizo bardzo Ci współczuję w sprawie Twoich dolegliwości,ale jak sama napisałaś najważniejsze,że ból ustąpił bo ciężko jest bardzo żyć jak nas coś boli.Ja też swoje wycierpiałem to wiem co to znaczy.Ja miałem operację na l4l5 przepuklina.Na nogę prawą w ogóle nie mogłem stanąć,ból nie do opisania.W lutym miałem operację,pózniej rehabilitację i sanatorium.Na dzień dzisiejszy czuję się dobrze.Piszesz że nie jesteś już taka sprawna jak kiedyś,Powiedz czy to ma jakieś znaczenie?Ważne że zyjemy i nie skończyliśmy na wózku,albo jeszcze gorzej.Piszesz że zawaliło Ci się małżeństwo,jeśli tylko z tego powodu to bardzo przykre bo choroba każdego może spotkać.Powinno się na wzajem wspierać a nie porzucić jak wybrakowany towar.Nie myśl o starości tylko się módl a na pewno Pan Bóg odwróci od Ciebie cierpienie.Nie wiem czy masz jakieś ćwiczenia pooperacyjne mnie bardzo pomaga dlugi spacer z kijkami .Dużo by pisać ale najlepiej to by było porozmawiać .Jeśli czcesz pogadać to zadzwoń 665729995 pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Elizo nie martw się z tą chorobą co masz potrzeba czasu, chyba że boli i bierzesz tabletki :( Ja też jestem po operacji a miałem 6 lipca i 13 styczna wracam do pracy , jestem jeszcze na urlopie :) Ja tu rzadko zaglądam, więcej piszę na innej stronie i tam jestem : *Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego* Mnie bolało i bez tabletek, nie brałem ich i szybko się męczyłem po operacji :((( Pozdrawiam i jak coś to pisz na stronie co podałem tytuł :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam minerały schindeles oraz etherium back gold mozna kuic juz na allegro jest tam wikszy opis warto zapoznac sie z tymi wiadomosciami maja mozliwosc odbudowy uszkodzonych komórek i DNA http://allegro.pl/etherium-black-gold-proszek-bialego-zlota-ormus-i2045902158.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacj już 7lat tzw.ogona koniskiego nadal mam drentwe poslatki krocze mięsinia z tyłu nóg oraz stopy .brak czucia przy oddawaniu moczu istolca.przez pół roku po operaci byłem zablokowany od pasa wdół i dotej pory jest wszysto drętwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×