Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ania1985

Guz na nerce o wzmożonej echogeniczności

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ania1985
Witam bardzo serdecznie! Od kilku tygodni odczuwałam pokaźny ból w prawym podbrzuszu, promieniejący do pleców. Wizyta kontrolna u ginekologa- dała diagnozę: zapalenie jajników, jajowodów i wiązadeł macicy (nie przeprowadzono cytologi, badanie wyłącznie dotykowe). Przepisano mi antybiotyk Unidox (100mg - 2 * 1 tabl. przez 5 dni). Bóle po spożyciu antybiotyku nasiliły się do tego stopnia, iż po skończonej kuracji (7 grudnia)znalazłam się w szpitalu. Lekarze przeprowadzili szczegółowy wywiad, zalecili kolonoskopię (w terminie 7dni) ponadto wykonano badanie USG- w którego wynik jest następujący (w skrócie): w obrębie środkowej części nerki prawej widoczna zmiana o nieznacznie wzmożonej echogeniczności wielkości 2,7* 2,0 cm. Wskazano konsekutywną diagnostykę - NMR rezonans magnetyczny jamy brzusznej(badanie przeprowadzono 2 dni po wstępnej diagnozie usg tj. 9 grudnia). Morfologia prawidłowa, podwyższone leukocyty. proszę o informacje zwrotną. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Niestety zbyt mało tu informacji żeby konkretnie wskazać czym może być zmiana. To może być np. procoes nowotworowy, torbiel. Konieczna jest dalsza diagnostyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.