Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak usunąć krwiaki i obrzęk po zabiegu usunięcia żylaków?


Gość Lena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem po 50 tce, jestem druga dobę po zabiegu i mam potężne krwiaki od kolana do pachwiny. Wygląda to jakbym byla mocno pobita, dodatkowo jest duży bolesny obrzęk. Żylaki byly na podudziu gdzie wszystko wyglada w miare OK.Czy to normalne ze występują takie krwiaki?Ja mam wrażenie,że za wszystko jest odpowiedzialna pielęgniarka, która zalożyla bardzo ciasny i nierówny opatrunek. Po ściągnięciu/zmianie opatrunku poczulam ulgę, ale krwiaki i obrzek zostaly */ Co mogę zrobić żeby ból byl mniejszy tzn jak usunąć jego przyczynę i jak zwalczyć krwiaki i obrzek?? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalna sytuacja po takim zabiegu. W czasie zabiegu żylaków kończyn dolnych często wyrywa się całą żyłę odpiszczelową wielką, przez co powstaje duży kanał po żyle i zostają zerwane obocznice przez co powstają bardzo duże krwiaki i obrzęki. Nie ma z tym stanem w żaden sposób powiązania błąd lekarski czy też pielęgniarski. To typowe dla takiej operacji - jedni pacjenci mają mniejsze krwiaki drudzy większe w zależności od anatomii żył. Najlepiej w tym okresie przyjmować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, duże ilości diosminy oraz najlepiej heparynę w formie żelu (np. Lioton 1000 4-5 razy dziennie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×