Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany guzkowe w kącie przeponowo-sercowym


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym prosić o pomoc w interpretacji wyniku tomografii komputerowej mojej cioci (wizytę u specjalisty ma dopiero po Nowym Roku). Nadmienię, że ciocia jest już po operacji raka mózgu ( 2 lata), innego (pierwotnego) raka jelita grubego (1 rok), operacji płuca ( pół roku) - guzki nierakowe. W związku z powyższym obawiamy się przerzutów. Wynik: Tarczyca niejednorodna - guzkowa. W obrębie śródpiersia widoczne drobne węzły chłonne. Przysercowo w tkance tłuszczowej w kącie przeponowo-sercowym widoczne dwie zmiany guzkowe średnicy 9mm węzły chłonne? (nie wiem dlaczego znak zapytania) Przepona po stronie prawej wyżej ustawiona. Szczelina pozioma pogrubiała. W polu środkowo-dolnym płuca prawego widoczne pasmowato-linijne, odcinkowo-niewielkie plamiste zagęszczenie miąższu płucnego - zmiany niedodmowe, niedodmowo -bliznowate, zejściowo zapalne. Podobnie mniejsze niedodmowe-bliznowate zagęszczenia przy podstawie w płucu lewym. Moje pytanie brzmi, czy mogą być to przerzuty, jeżeli są przysercowo, czy mogą być operowane, czy ciocia powinna zrobić dodatkowe badania przed wizytą, np związane z tarczycą. Pozdrawiam i bardzo dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli chodzi o tarczycę to warto wykonać badania hormonalne, przynajmniej TSH i usg tarczycy. Co do zmian w śródpiersiu możlie, że są to zmienione węzły chłonne, trzeba rozszerzyć diagnostykę w tym kierunku. Stąd najlepiej konsultować się już bezpośrednio z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×