Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szwy po laparoskopowym zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po w/w zabiegu prawie 4 dni i mam następujące pytania: - usunięcie szwów mam ustalone za 9 dni, czyli prawie 2 tyg. po operacji - czy to nie za długi czas? - czy w oczekiwaniu na usunięcie szwów można swobodnie brać prysznic, w tej chwili pod prysznicem staram się nie *zamaczać* opatrunków, ale to nie jest zbyt komfortowe - kupiłem w aptece opatrunki i płyn do ran pooperacyjnych - czy można samemu i jak często zmieniać opatrunki? - dziś już sporo chodzę po domu i byłem na krótkim spacerze oraz siedzę przed TV czy komputerem, czy nie forsuję się zbyt mocno? Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Opatrunki należy zmieniać codziennie. Termin zdjęcia szwów usatala lekarz prowadzący od 7 do 14 dni po operacji. Można chodzić już normalnie ale wieksze wysiłki wykonywać dopiero po 3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze sa takie strony gdzie czlowiek moze sie cos dowiedziwc,jestem wlasnie w szpitalu po laparoskopowym wycieciu woreczka,zabieg byl 4 dni temu,od 2 dni prosze o wymiane plastrow ktore wisza ,i oczyszczenie slimaczejacej rany w pepku,ale kazdy mnie odsyla z kwitkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w srode usuniety woreczek zolciowy laparaskopowo.W sobote rano opuscilem szpital. wezwano mnie z powrotem do szpitala bo okazalo ssie ze jest cos nie tak z wynikami krwi .Pobrano mi ponownie, okazalo sie ze leukocyty mam na poziomie 13000. Dostalem antybiotyk i mam ponownie sie zglosic w poniedzialek.Ale w nocy z soboty na niedziele dostalem bardzo silnych bolow brzucha.Cala noc nie moglem spac Teraz jest niedziela bole sie troche zmniejszyly a ja nie wiem co mam robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój lekarz kazał w domu odkryć szwy, myć je jak się zrosną,osuszać i najlepiej nie zaklejać. Myc wodą i mydłem,a nie jakimiś specjalnymi środkami. Prysznic jest wskazany, kąpiel w wannie NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po laparoskopowym usunięciu pęcherza żółciowego rany należy myć przynajmniej dwa razy dziennie ciepłą wodą i mydłem szarym. Niczym nie zaklejać bo dostęp powietrza powoduje, że szybciej się goją. Dodatkowio można rany prysnąć octaniseptem po umyciu i osuszeniu ręcznikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×