Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel wargi górnej


Gość amelia

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszłam zabieg wycięcia torbieli limfatycznej znajdującej się na wewnętrznej stronie (prawej) górnej wargi 6 miesięcy temu. Zabieg okazał się skomplikowany gdyż umiejscowienie torbieli uniemożliwiło wycięcie jej w całości gdyż spowodowałoby to paraliż połowy twarzy. Opuszczając szpital zostałam poinformowana,że na pewno pojawi się ponownie. Faktycznie widoczne jest zgrubienie miękkie zewnętrzne nad wyczuwalnym podskórnym (większa niż przed zabiegiem) podłużnym zgrubieniem, i zaznaczam,że nie jest to bliznowiec ponieważ cięcie było w innym miejscu. Zdaję sobie sprawę,że jeszcze nie minęło dużo czasu od zabiegu i może być to wciąż opuchlizna pooperacyjna,ale mam pytanie już wybiegające w przyszłość: ponieważ chodzi o twarz... -gdyż zgrubienie było/jest ewidentne i po pół roku torbiel powiększy się -czy warto zapisać się na kolejny zabieg,czy są jakieś inne metody(nieinwazyjne) pomniejszenia lub pozbycia się torbieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma innych skutecznych metod oprócz leczenia zabiegowego. Najlepiej w tej sprawie udać się do chirurga plastycznego. Warto zainwestować w dobrego chirurga plastycznego. On po badaniu na pewno doradzi jak należy dalej postępować, kiedy i czy trzeba już interweniować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×