Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenoma tubulare cum dysplasia minoris gradus


Gość jola1971

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jola1971

Moj brat robil badanie rektoskopii i otrzymal nastepujacy wynik: *Instrument wprowadzono do esicy. Na glebokosci okolo 35 cm. widoczny okrezny naciek o nieregularnej, obrzeknietej i kruchej sluzowce, zwezajace swiatlo. Przy probie przejscia instrumentem - bol.* Jednoczsnie pobrano z okolicy nacieku wycinki do badania histopatologicznego. Wynik tego badania jest nastepujacy: Adenoma tubulare cum dysplasia minoris gradus. Lekarz pdejrzewa na podstawie rektoskopii ze to rak. Kazal jednoczesnie powtorzyc badanie histopatologiczne. Moje pytanie: Prosze mi przetlumaczyc ten wynik badania histopatologicznego z laciny, bo nie znam lacinskiego. Drugie pytanie: Dlaczego musze powtazac to badanie histopatologiczne. Trzecie: Czy to mozliwe, ze przy takim wyniku rektoskopi nie mam raka? Jesli to nie rak, to co to moze byc? Z gory dziekuje za udzielenie mi odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Gruczolak cewkowy z dysplazją małego stopnia. Ostatecznym potwierdzeniem diagnozy jest zawsze badanie histopatologiczne po usunięciu całej zmiany, tutaj w zależności od miejsca pobrania lekarz ma widocznie wątpliwości i chce się jeszcze upewnić co do swoich podejrzeń. Gruczolak predysponuje do nowotworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wyniku kolonoskopii, stwierdzono: we wstepnicy 4 polipy wielk.6-10mm, w poprzecznicy 8-10 sztuk, wielkosci 3-8 mm, w esicy duzy wisniowy polip wielkosci 12-16 mm i kilka drobnych 2-4mm.rozpoznanie adenoma tabulare cum dysplasia gradu minoris. co to faktycznie oznacza dla pacjenta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×