Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Agnieszka

Niedoczynność tarczycy? Hashimoto?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka
Mam 34 lata, od kilku miesięcy bardzo źle się czuję - osłabienie, zmęczenie, senność, ospałość, depresja, drażliwość, zerowe libido, nadmierny apetyt. Badanie TSH 2,53 - w ciągu 3 miesięcy wzrosło o 1,7. Na USG tarczycy: objętość 13 ml (82% prawidłowej), w środkowej części prawego płata torbiel 8 x 5 x 8 mm, do światła której wpukla się mały, hiperechogenny guzek. Lekarz skierował mnie na biopsję - idę dziś. Przeciwciała Anty TG 20,59, Anty TPO 9,81, czyli raczej w normie. fT3 i fT4 jeszcze nie badałam. O czym mogą świadczyć ww. wyniki? Przy Hashimoto chyba poziom przeciwciał byłby wyższy? Rozumiem, że warto zbadać hormony tarczycy? Czy jeszcze coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
TSH jest w zasadzie prawidłowe (2,53), czyli brak niedoczynności. Torbiel jest do diagnostyki. Więcej wykaże biopsja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bożena
witam mam wymiary tarczycy 10x13x35 mm2,4ml prat prawy i płat lewy 10x10x37 mm 1,9ml cieśń 4 mm czy to jest już zanikająca tarczyca hasimoto nie mogę schudnąć czy to przyczyna tarczycy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.