Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadwyrężenie mięśni po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego


Gość BEATA N-N

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BEATA N-N

WITAm 2 tygodnie temu miałam usunięty pęcherzyk. Pierwszy tydzien nic nie robiłam bo miałam szwy. Ale w ten weekend nie było nikogo kto by mógł mi pomócZrobiłam sama zakupy i chyba naciągnęłam jakies mięsnie brzucha Czuję dyskomfort ,obrzmienie. Wiem ze to przez przekroczenie dopuszczalnego limitu ciezaru 2 kg.( było ok 4 kg) Boję sie czy sobie ie zaszkodziłam powazniej ? Czy to się unormuje bez konsekwencji ? W ogóle tez jestem jak nadmuchana - chyba to powietrze nie wyszło ze mnie ? A mijają juz 2 tygodnie Co zrobic? Podobno są jakies pasy ktore się nosi w mojej sytułacji ? co to za pasy i gdzie je dostac? Jak nosić? Panie dr co robic by sobie pomóc anie szkodzic i jakos funkcjonowac? Mam niepeŁnosprawne dziecko i jest mi trudno PROSZE NAPISAC CO ROBIC By oszczedzic miesnie po operacji i pozbyc się tego ,,nadmuchanego brzucha? Co mogę jesc bezkarnie - nie narazając wątroby i okolic na podraznienie ? Jesem sama . Mój lekarz to buc . Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej nie stało się nic groźnego. Takie niewielkie przeciążenie mięśni po takim zabiegu nie powinno mieć żadnych konsekwencji. Jeśli była pani operowana laparoskopowo to tym bardziej nie należy się przejmować, gdyż rany są niewielkie i ryzyko uszkodzenia powłok przez przeciążenie praktycznie niemożliwe. Wzdęcie brzucha po laparoskopii czasami utrzymuje się nawet i do miesiąca. Po zabiegu laparoskopowym nie trzeba noisć żadnych pasów. Pełen wysiłek fizyczny po miesiącu od zabiegu. Utrzymać także dietę przez miesiąc. Dieta tak jak na stronie: http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_pecherzyk.htm Po tym okresie można swobodnie powrócić do swoich dawnych nawyków żywieniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj grałem w piłkę w kosza jestem miesiąc po operacji wyciętego wrzodu i zapeleniu otrzewnej i po grze zaczeło mnie kłuć w dolnej częsci brzucha lekko znajomy ratownik powiedział ze to przez nadwyrężenie i zebym okładał to miejsce gdzie kłucie jest ciepłym kompresem mogę prosić o jakąś wypowiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×