Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewa

Nodulus foollicularis partim cysticus glandulae thyreoideae

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa
Miałam badanie cytologiczne brzmi ono dane kliniczne:struma nodosa* płat lewy-ognisko 14 na 13 na 16mm. Rozpoznanie Nodulus foollicularis partim cysticus glandulae thyreoideae. Mam pytanie czy jest to coś rakowe czy należy poddać się operacji . Jeszcze jedno czy taki stan może być powodem skoków ciśnienia, nerwowości . Chciałam zaznaczyć że jestem osobą nadpobudliwą i mam chorobę niedokrwienną serca. Za odpowiedz z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Dane kliniczne: wole guzkowe Rozpoznanie: Guzek pęcherzykowy częściowo torbielowaty gruczołu tarczowego. Taki guzek wymaga leczenia operacyjnego, gdyż budzi podejrzenie raka pęcherzykowego. Taki guzek może wywoływać nadczynność tarczycy co przejawia się objawami jakie Pani przedstawiła. Radzę w tej sprawie pilnie skontaktować się z endokrynologiem, który podejmie ostateczną decyzję co do dalszego sposobu postępowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.