Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany demielinizacyjne w płacie czołowym


Gość gaga

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam robiony RM. Wpisano m.in.: *Na zdjęciach przeglądowych głowy w sekwencji FLAIR w obszarze podkorowym płata czołowego lewego widoczna ogniskowa zmiana o charakterze demienizacyjnym o wymiarach 2 mm.* Dodam, że jestem osłabiona, okresowo mam zawężone pole widzenia, prawa strona gł. ręka jest słaba, czasami nie mogę zapiąć guzika, długopis wypada mi z ręki, mam zawroty głowy, bóle głowy, drętwienie ręki, twarzy, języka.Kłopoty z wysławianiem się, czytaniem. Dziwne jest to, że te moje słabości i dolegliwości są napadowe i okresowe. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowa pomoc naszych lekarzy, najlepiej wysłać do psychiatry, który zapisze tonę leków na depresję i doradzi, by spróbować zmienić własne życie...Mam boreliozę stawową, zaleczoną podobno...dwie punkcje z kręgosłupa, dwa rezonansy, zmiany w mózgu i torbielke na szyszynce...ale podobno nie sa to żadne objawy SM. Dziwne więc, że moje nogi funkcjonują od jakiegoś czasu bardzo źle, drętwieją całe lub stopy, chwyta mi dłonie, jakieś problemy w polu widzenia...a kręgosłupa to chyba wcale nie mam już. Ale prowadzący neurolog nie wprowadził żadnych leków, nawet powiedział, że tak sie bedzie działo po prostu przy tych zmianach...Szok, bo chciałabym wrócić do pracy i normalnie żyć.Najwyraźniej droga Gago...ja też jestem symulantką . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja również mam takie objawy jak Pani pierwsza i umnie wykryto padaczkę i migrenę potem wysłano mnie na rezonans magnetyczny i mam sie nie przejmowac powiedział mój neurolog tak juz bedę sie czuła do końca moich dni a gdy go zapytałam co na wyniku oznacza coś 2 mm i coś 5 mm to powiedział że to poczatki stwardzenia rozsianego ale to jest tak małe że mam sie nie przejmować jak tu sie ku.... nie przejmowac mam 2 dzieci małych 2 i 6 lat ja mam 30 i mam sie nie przejmować oj dziewczyny przekichane w szpitalu mi powiedzieli że juz sie wypaliłam i mam dać na luz no cóz starość nie radoś powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja też mam problem od marca gonie po lekrzach co jeden to mondrzejszy.Podejrzewaja u mnie naczyniaka żylnego lewej półkuli móżdżku zrobili i RM głowyi nie kazali sie tym przejmować do tego mam prawostronny zespół piramidowy mam napady bólu głowy zawroty robi mi sie ciemno przed oczami i czuje że słabne powiedzieli że to depresja niebawem napewno ją będę mieć jak tak dalej będą lekcewarzyć moje objawy mam synka 6cio letniego i mam dla kogo żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zdiagnozowaną neuroboreliozę. Prawie całkowicie straciłam pamięć, bolały mnie stawy, przeszłam lekkie zapalenie opon mózgowych. Od lekarza dostałam leki na poprawę pamięci (nie mogłam trafić do domu), na stawy żele przeciwbólowe, a i oczywiście przeciwdepresanty (psychiatra stwierdził dwubiegunowość). Ale traf chciał, że znalazłam się w stanie agonalnym w szpitalu i lekarkę *tknęło*, aby zrobić badania pod kątem boleriozy. Oczywiście mam ją wszędzie, bo jest we mnie od kilku lat i nikt nie zwrócił uwagi na całość, tylko na poszczególne objawy. Obecnie leczę się bardzo kontrowersyjną metodą ILADS (już jedenaście miesięcy) i wracam do żywych. Powoli odzyskuję pamięć, depresja znikła już parę miesięcy temu, nie molą mnie już stawy. Oczywiście niektóre objawy jeszcze się utrzymują, ale przy tak zadawnionej chorobie trudno się dziwić.Siły w tym okresie dodaje mi moje dziecko i może to pozytywne nastawienie również mi pomaga. Trzymam kciuki za wszystkich chorych i życzę wytrwałości w starciach z medykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zosia. Droga Beatko u mnie rowniez podejrzenie borieloza lub sm od 9 lat, do tej pory nie mam diagnozy postawionej.Czuje sie coraz gorzej wszystko mnie boli ,coraz slabiej widze, a ze mam 50 lat nie jestem leczona tak powoli mam umierac,neurolog mowi ze w tym wieku nie ma leczenia na sm. Borieloza rowniez nie potwierdzona poniewaz test Elisa IGM -50 wiec podwyzszone a Western Blot nie potwierdzil ,a ze mieszkam w malym miasteczku nie mam gdzie szukac pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, Badajcie się na boreliozę, ale także spisujcie swoje objawy i przedstawiajcie je lekarzom, którzy znają się na chorobach odkleszczowych. Mądrzy ludzie mówią, że większość chorych na stwardnienie rozsiane jest chorych na boreliozę (neuroboreliozę). Ale faktem jest, że psychiatra także się przydaje, bo choroba potrafi nieźle namieszać w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem samo po badaniu MR głowy,wykryli u mnie zmiany demielinizacyjne.Mam różne dziwne objawy w postaci,zachwiania równowagi,mrowienia w nogach,ogólnego osłabienia,braku koncentracji i skupienia krótko mówiąc totalnego sałepstwa.Wybieram się do neurologa i nie wiem jaki wyrok usłyszę,stwardnienie rozsiane czy boleriozę.Jestem w szoku człowiek skakał po dachach jak małpa,a teraz czuje się jak dziad.Czy to już starość mam dopiero 41 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie zaczelo sie nagle. Porazenie neru twarzowego bol i sztywnosc karku, bol glowy, bol galki ocznej, po niemal 2 tygodniach czulam sie lepiej, ale po niemal kolejnych dwoch wszystko wrocilo, bol karku rozlal sie na plecy, doszly bole korzeniowe bole w stawach. Bylamw szpitalu i mam zmiany demielinizacyjne nieklasyfikowane, czyli radiolog przy opisie nie potwierdzil ze to zmiany typowe dla sm, bo sa w nietypowych miejscach. Nie potwierdzono tez zmian swiezych, czyli moje zle samopoczucie nie mozna zaliczyc jako ewentualny rzut. Czekam nadal na wyniki z pmr. A lekarze jak lekarze. Czlowiem slyszy ze z kazda choroba da sie zyc a ja mam 31 lat, male dziecko, mam do tego jakies zmiany naczyniopochodne - dlatego badaja mnie tez na choroby tkanki lacznej, i mam sie nie martwic. Nikt nie pyta mnie o moje samopoczucie tylko badaja odruchy, kilaja po stopach i brzuchu, krecac glowami. A badanie na bolerioze to tak przy okazji, bo sama to zasugerowalam, mowiac ze regularnie lapie kleszcze, pokazujac zdjecia zmian skronych po ukaszeniu, na co mowia tylko... to moze reakcja alergiczna ho zdjecie slabo wyrazne... mam taki wachlarz objawow ze i ja i oni jestesmy zdezorientowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×