Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewelina

Przepuklina krążka międzykręgowego w fazie extrusio, uciskająca worek oponowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina
Witam!Mam pytanie dotyczące interpretacji wyniku badania MR kręgosłupa lędźwiowego.Badanie wykazuje spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego.Widoczny jest niewielki kręgozmyk tylny trzonu L5-o około 0,3 cm z obustronną spodylolizą łuków.Na poziomie przestrzeni międzykręgowej L5/S1 uwidoczniła się przepuklina krążka międzykręgowego w fazie extrusio,uciskająca worek oponowy.Zmiana jest skierowana w dół kanału kręgowego w linii środkowej na głębokości ok. 0,5 cm.Wysokość tego krążka jest nieznacznie obniżona na tle niewielkiego odwodnienia.Na wysokości Th8/Th9 stwierdza się nierówne zarysy blaszek granicznych z obecnością drobnych guzków Schmorla. R:Retrospondylolisteza L5 ze spondylolizą,powodująca pośrodkową przepuklinę L5/S1.Nie wykazano ucisków korzeniowych.CRP-1,33 [*6] Late RF 8-16 [*8].Dla mnie jest to czarna magia więc proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wyniki badania świadczą o dużych zmianach w zakresie kręgosłupa i dysków międzykręgowych z uciskiem na rdzeń kręgowy. Z tym wynikiem na pewno należałoby się skonsultować z neurochirurgiem. Takie zmiany mogą wymagać leczenia operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina
Dziękuję za odpowiedź.Po pana odpowiedzi widzę ,że jest nie wesoło,ale to nie jedyny mój problem.Neurochirurg-kręgosłup,chirurg-zmiany w znamionach na skórze,urolog-problem z kamieniami w nerkach,dermatolog-egzema na dłoniach,ginekolog-nawracające się stany zapalne dróg rodnych.Mam 28 lat a sypie się jak staruszka do tego jestem 10kg lżejsza!Powiem,że mam już wszystkiego dość.Ktoś kiedyś powiedział,że do bólu można się przyzwyczaić owszem kiedy nie ma się innego wyjścia!Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.