Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Radioterapia izotopowa raka tarczycy


Gość Malajka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem juz po drugiej operacji zroznicowanego raka tarczycy (wycieto juz cala). Po swietach czeka mnie radioterapia izotopowa. Mieszkam w Anglii i lekarz ktory *mnie prowadzi* powiedzial, ze 3 tygodnie przed radioterapia musze przejsc na diete. Chcialabym sie zapytac w jakim celu i co w takim razie moge jesc? z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się dietę niskofosforanową Każdy produkt spożywczy zawiera w sobie fosforany. Dieta bezfosforanowa nie istnieje. Możemy jednak unikać tych produktów spożywczych, które zawierają najwięcej fosforanów czyli zastosować dietę niskofosforanową. Produkty szczególnie bogate w fosforany to: mleko, sery żółte i pleśniowe, sery twarogowe, sery topione, jogurty, serki homogenizowane, żółtko jaj, pieczywo i niektóre produkty zbożowe (kasze, płatki zbożowe) oraz ryby, suche nasiona roślin strączkowych (fasola, groch, soja), wędliny i podroby. Często istotnym źródłem fosforanów w diecie są słodkie napoje gazowane typu Fanata, Nata, Cola oraz chipsy zawierające duże ilości konserwantów. Trzeba niestety tych produktów się wystrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna z Essex,Anglia

Hi jestem juz 3 m-ce po radioterapii tarczycy ( polykalam tabletke z radioaktywnym jodem.)Po badaniu ,scanowaniem okazalo sie ,ze czeka mnie nastepna dawka radioterapii.Bola mnie bardzo nogi ponizej kolan inie znam tego przyczyny ( moze skutki uboczne raditerapii ?).Przy tym bardzo szybko tyje *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×