Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obraz tarczycy z USG może odpowiadać zmianom o podłożu zapalnym - Hoshimoto


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 32 lata. Wynik Badania TSH wynosi 6,3. Przepisano mi Euthyox N50 - przez 10 dni 1/2 tabl. nast. 1 całą pzez 90 dni. Po czterech dniach przestałam go zażywać z uwagi na silne bóle głowy. Czy powinnam zażywać inny lek? Bardzo proszę o interpretację wyników badania usg tarczycy. Opis: Płat prawy tarczycy o wym 44x11x18 mm, płat lewy tarczycy o wym. 42x13x18 mm (podłużny, AP, poprzeczny). Cieśń grubości 6 mm. Struktura tarczycy nieco niejednorodna i obniżona, ze wzmożonym unaczynieniem w ocenie doppler.- obraz może odpowiadać zmianom o podłożu zapalnym - hoshimoto? Tchawica nieprzemieszczona, bez cech zwężenia. węzły chłonne wzdłuż naczyń szyjnych niepowiększone. Czy mogę wykona badania które potwierdzą chorobę Hoshimoto- ew. wykluczyć? (przeciwciała). Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O leczeniu i badaniach decyduje endokrynolog. Ma Pani wg poziomu TSH niedoczynność tarczycy prawdopodobnie właśnie na podłożu przewlekłego limfocytarnego zapalenia tarczycy czyli wola typu Hashimoto. Musi Pani zażywać hormony tarczycy, aby uzupełniać ich poziom w organizmie. Jeśli uważa Pani, że ból głowy związany jest z zażywaniem tych hormonów trzeba udać się do endokrynologa, żeby zrewidował leczenie. Aby potwierdzić zapalenie typu Hashimoto można wykonać jeszcze badania przeciwciał anty-tyreoglobulinowych i przeciw peroksydazie tarczycowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×