Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki odbytu, brak potrzeby udania się do specjalisty?


Gość Daniel19

Rekomendowane odpowiedzi

Mam żylaki odbytu, byłem z tym u lekarza rodzinnego zapytać do jakiego mam udac się specjalisty, lekarz powiedział mi że skoro nie występują krwawienia to nie ma takiej potrzeby i żeby przyjsć po skierowanie jak zauważę krew ( jakiś czas temu pojawiła się kilka razy o czym poinformowałem) jedyne jakie mam dolegliwości to jakby lekkie szczypanie-swędzenie, czasem po załatwianiu czuję lekki ból zwieracza. Czy powinienem jednak udac się do specjalisty? Czy moze ktoś mi polecić jakieś środki bez recepty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SARA 20lat/

Witam mam podobny problem w okolicy odbytu od niecałych dwoch dni odczuwałam takie uczucie jakby coś szczypoało i go rozrywało . zauważyłam jakąś dzwiną NAROŚL l. Miesiac temu zazywałam ASPIRYNE a po niej antybiotyk . krwawiłam z odbytu pzrez tydzien . potem ustało ale zacxeły sie inne problemy takie jak,CZESTE WYPRÓŻNIANIE SIE JAK tYLKO COŚ ZJEM głwonie biegunki, oraz wydzielanie się jakiejś zółtej żelowej substancji....i bóle brzucha no i dwa dni temu ten bół po ktorym odkyryłam ten guz czy niewiem jak to nazwać zylak hemoroid boje sie i rporsze o pomoc mam 20 lat :( niewiem niechce miec jakiejś choroby do konca zycia da sie to wyleczyc?? PROSZE O ODPOWIEDZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to miec wiele przyczyn. Najlepiej idz di proktologa lub chirurga ogolnego, nie boj bo to nic strasznego. Ale jesli leci ci krew to idz do lekarza bo nie polepszy sie. Ja przy takich objawach mialam szczeline odbytu, ale to moze byc cos innego, da sie wyleczyc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę skonsultować się w tej sprawie z chirurgiem ogólnym najlepiej proktologiem. Takie objawy mogą sugerować i żylaki odbytu i szczelinę odbytu. Czasami niestety te schorzenia wymagają w odpowiednim stopniu nasilenia leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×