Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból szczęki i gardła


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcialam skorzystac z Panstwa porady. Chodzi mi o bol, ktory pojawil sie u mnie w minioną sobote. Ciezko bedzie mi go opisac... Jest on zlokalizowany w w szczece z prawej strony, na tej dolnej czesci szczeki, zaraz przy szyi, od brody do zuchwy tak mniej wiecej w polowie. Jest to bol tylko zewnetrzny. Ogolnie nie mocny, boli dopiero w zasadzie wtedy kiedy dotykam to miejsce, tak jakbym uciskala siniak (taki bol), jak wykonuje rozne dziwne ruchy szczeka to tez to odczuwam, ale nie boli. I tak samo boli mnie jeszcze gorna czesc gardla, tez z tej samej strony, rowniez tylko od zewnatrz... Jak *napinam* szyje, gardlo, to czuje jakby ciągnięcie, napięcie. Jak przelykam sline nic nie boli, to nie bol wewnetrzny! Mam tez zdrowe zeby, zreszta caly bol zlokalizowany jest tylko i wylacznie po zewnwtrznej stronie twarzy. Przewiac tez mnie nie przewialo, zreszta to inny bol. Zastanawiam sie czy moze to byc zapalenie szczeki z promieniujacym bolem na gardlo, czy to zupelnie cos innego... Czy moga Panstwo naswietlic mi co to moze byc? Bede bardzo wdzieczna! Pozdrwaiam serdecznie, Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Musi Pani skonsultować się z laryngologiem. Taki ból może być objawem wielu chorób okolicy głowy i szyi np. ślinianki przyusznej. Może być również bólem wynikającym z procesu toczącego się w innej okolicy szyi czy głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×